Warszawa

Uroki Warszawy

Nie ważne czy to środek upalnego lata, czy najniższe temperatury podczas mroźnej zimy. Centrum kulturalne, turystyczne i biznesowe Polski tętni życiem. Warszawa, bo to właśnie o niej mowa, przyciąga o każdej porze roku i nie ma takiego turysty, który nie znalazłby tu czegoś dla siebie. 

Magiczne Łazienki Królewskie jednakowo piękne o świcie, jak i po zmierzchu przenoszą swych gości do zaczarowanego świata. Świata zaklętego w połyskujących falach toni wodnej, zmąconej przez śnieżnobiałe łabędzie. Barwionego spektakularnymi ogonami dystyngowanie spacerujących pawi i zachwycającego najważniejszymi klasycystycznymi budowlami, które uosabiają esencję tej epoki.

Kontynuacją romantycznego charakteru stolicy jest jej gorąco bijące serce – Stare Miasto. Nikt tak nie ukochał swego miasta jak Warszawiacy, którzy bronili go do ostatniego tchu. Wieloletnia odbudowa stolicy przyniosła niespodziewane efekty. Stare Miasto rozkwitło, co doceniono na arenie międzynarodowej. Charakterystyczne, grube mury, specyficzne ułożenie budynków – wszystko to buduje wyjątkowy i niepowtarzalny klimat.

Warszawa przygotowała również dla swych gości i mieszkańców nietuzinkowe Muzeum Powstania Warszawskiego. Najnowocześniejsze warszawskie muzeum zachwyca unikalnym przekazem prawdy historycznej.

Spacerując Starym Miastem warto podążyć dalej. Od placu Zamkowego wiedzie najbardziej reprezentacyjna ulica Warszawy – Traktat Królewski, prowadzący nas przez najważniejsze zabytkowe fragmenty miasta. Najpierw Krakowskie Przedmieście i spora ilość znanych pomników, a także jedno z najbardziej chronionych miejsc w każdym kraju, czyli Pałac Prezydencki. Jest on największym pałacem w stolicy, a jego znakiem charakterystycznym jest monumentalny pomnik księcia Józefa Poniatowskiego na koniu. Idąc dalej przez słynne Aleje Ujazdowskie czy Nowy Świat poznajemy ogrom zabytków Warszawy, które nie sposób jest zliczyć.

Zatrzymajmy się jeszcze na moment przy temacie władców Polski. Tu warto wspomnieć o Janie III Sobieskim, który zasłyną spektakularnie przeprowadzoną odsieczą Wiednia. Ale nawet najmocniejszy król ma swoje słabości. Jan Sobieski kojarzy się z jego żoną Marysieńką, dla której powstał zachwycający Pałac w Wilanowie – miejsce warte zobaczenia. 

Być w Warszawie i nie zobaczyć Łazienek Królewskich, Starego Miasta czy Wilanowa, to jak w ogóle nie widzieć stolicy. Każdy jednak ma swoje upodobania i miasto gotowe jest na przyjęcie różnych gości. Atrakcje Warszawy to nie tylko zabytki, ale także niezliczone centra handlowe, sportowe, naukowe czy biznesowe. Największa galeria handlowa stolicy – Złote Tarasy urzeka swą nieokiełznaną, przeszkloną bryłą, który nadaje budynkowi najnowocześniejszy charakter i ukazuje prestiż centrum.

Warszawa to miejsce, gdzie duże imprezy kulturalne przeplatają się z profesjonalnymi spotkaniami biznesowymi. Sport to zdrowie i choć w ścisłym centrum miasta brak zdrowego czystego powietrza, to liczne parki i słoneczne skwery dają możliwość odetchnięcia od zgiełku stolicy.

Jeżeli jednak lubimy trochę pogłówkować to idealnym miejscem będzie Centrum Nauki Kopernik. Olbrzymi kompleks najnowocześniej wyposażonych budynków zapewnia niezapomniane wrażenia związane z nauką, która tutaj nabiera zupełnie innego charakteru.

Z kolei gdy zawitamy do Warszawy jedynie w celach biznesowych, stolica otwiera przed nami niezliczone możliwości wyboru kompleksowych sal konferencyjnych, w których każda impreza – od kameralnego spotkania przez konferencje po bankiet na klika tysięcy osób – będzie szczegółowo dopracowana pod każdym względem.

W jednej z dawnych piosenek o Warszawie śpiewano: „Warszawa da się lubić” i powtórzy to każdy, kto choć raz miał możliwość przejścia się ulicami stolicy. Nie ważne w jakim celu przybył, nie ważne ile widział – z pewnością znalazł tu coś, co wyjątkowo go urzekło.

Popołudnie przy kawie...

Flaming&Co

Flaming&Co

Ciepłe, szykowne, białe wnętrza. Białe fotele, krzesła,…
Endorfina Foksal

Endorfina Foksal

Restauracja Endorfina mieści się w wyjątkowo pięknym Pałacu…
Café Lorentz

Café Lorentz

Café Lorentz to prawdziwy miejski ogród w centrum Warszawy.…
Zobacz więcej

Artykuły

Senses Restaurant

Senses Restaurant

Przewodnik Michelin to wydawana od ponad stu lat pozycja mająca…
zobacz inne