Warszawa

Restauracja Dom Polski

Restauracja Dom Polski

W dzisiejszym świecie, przepełnionym nieustannymi zmianami , ukojenie można znaleźć kierując się w stronę natury. Wracając do korzeni, czujemy spokój i ugruntowanie, możemy czerpać nowe siły, by wychodzić w świat i sprostać współczesnym wyzwaniom. W tętniących życiem miastach, możemy znaleźć  zielone oazy spokoju, w których nakarmimy ciało i duszę.

Dwie niezwykłe restauracje, w dwóch różnych, równie zielonych miejscach Warszawy, to właśnie takie adresy, w których można odprężyć się i zregenerować w wyjątkowy sposób. Dom Polski na Saskiej Kępie i Dom Polski Belwederska na Mokotowie, inspirują się naturą, stosują receptury przekazywane z pokolenia na pokolenie i z ogromnym szacunkiem odnoszą się do polskiego dziedzictwa kulinarnego. Szacunek ten przeplata się jednak z kreatywnością i świeżym powiewem nowoczesnych pomysłów. Taka kombinacja sprawia, że mamy do czynienia z najlepszym połączeniem, tego co sprawdzone i stałe, z ekscytującym odkrywaniem nowych doznań smakowych. Szefowie kuchni bazują na najwyższej jakości produktach, dostarczanych przez lokalnych producentów, co stanowi zdrową i smaczną bazę do kulinarnej wirtuozerii. Każde danie, czy deser jest tutaj przyrządzane wyłącznie z naturalnych składników, co sprawia że czujemy pełnię smaku i bogactwo natury. Również menu restauracji komponowane jest w zgodzie z rytmem pór roku, co wpływa na jeszcze większe poczucie spójności i autentyczności kuchni Domu Polskiego.

Obydwie restauracje mieszczą się w urokliwych willach i znane są dobrze nie tylko warszawiakom, ale także gościom z całego świata, którzy chętnie, wielokrotnie do nich wracają. Dom Polski na Saskiej Kępie ma swoją wieloletnią historię, otwarty został bowiem w 1998 roku. Młodszy obiekt znajdujący się niedaleko Łazienek Królewskich, zaprojektowany został przez Marcina Weinfelda, cenionego architekta z czasów przedwojennej Warszawy. Domowa atmosfera sprawia, że w obydwu miejscach od razu czujemy się dobrze. Poza przepięknymi, stylowymi wnętrzami, zarówno na Saskiej Kępie, jak i przy ulicy Belwederskiej możemy zająć stolik w uroczych, letnich ogrodach. W sezonie jest to okazja by poczuć lato w pełni i otoczyć się prawdziwym pięknem natury. Nic nie zastąpi zapachu prawdziwych kwiatów i słońca urokliwie przenikającego liście drzew. Zimą zaś możemy skorzystać z klimatycznej oranżerii (w Domu Polskim na Saskiej Kępie).

W tak uroczej atmosferze warto znaleźć się nie tylko samemu, ale także ze swoimi przyjaciółmi. Właściciele restauracji są bardzo otwarci w kwestii organizacji przyjęć i do każdego wydarzenia podchodzą w sposób indywidualny. Istnieje wiele możliwości aranżacji wnętrza, ustawienia stołów, tak by klienci spełnili swoje oczekiwania i optymalnie wykorzystali klimatyczne przestrzenie restauracji Dom Polski.

Warto pamiętać, że wszelki rozwój opiera się na tradycji i dobrze wrócić co jakiś czas do korzeni. Restauracje Dom Polski to miejsca, w których spotkamy się z tradycją, w najlepszym, w pełni autentycznym wydaniu. To tradycja lekka, otoczona domową atmosferą i otwarta na nowe pomysły. Przyjemnie znaleźć się w takim otoczeniu i z tej perspektywy spojrzeć na świat.

 

Popołudnie przy kawie...

Flaming&Co

Flaming&Co

Ciepłe, szykowne, białe wnętrza. Białe fotele, krzesła,…
Endorfina Foksal

Endorfina Foksal

Restauracja Endorfina mieści się w wyjątkowo pięknym Pałacu…
Café Lorentz

Café Lorentz

Café Lorentz to prawdziwy miejski ogród w centrum Warszawy.…
Zobacz więcej

Artykuły

Senses Restaurant

Senses Restaurant

Przewodnik Michelin to wydawana od ponad stu lat pozycja mająca…
zobacz inne