Warszawa

Muzeum Narodowe w Warszawie

Atmosfera
Obsługa
Lokalizacja
Jakość
Ocena całkowita

Muzeum Narodowe w Warszawie imponuje pokaźnym budynkiem w stylu modernizującego klasycyzmu, ale przede wszystkim ogromem kolekcji dzieł, które skrywają jego mury.   

Ponad stuletnie muzeum gromadzi zbiory dzieł sztuki z całego świata, z przekroju setek lat. Początki muzeum to zbiory obrazów olejnych ze Szkoły Sztuk Pięknych oraz ryciny Biblioteki Rządowej. Wystarczy przejść tylko kilka kroków dalej by przenieść się ze starożytnego Egiptu do, oddzielonego Morzem Śródziemnym, Rzymu sprzed setek lat, a stamtąd już blisko do starożytnej Grecji - kolebki europejskiej kultury. Kilka wystaw dalej odnajdziemy już malarstwo XII-wieczne z terenów Polski oraz całej Europy. Sztuka w Muzeum Narodowym nie ogranicza się oczywiście jedynie do Europy, znajdziemy tu także eksponaty z odległych krajów azjatyckich. Muzeum Narodowe w Warszawie to również zbiory współczesne, bo, jak powszechnie wiadomo, sztuka jest nieodzownym elementem każdej kultury i musi być nieustannie rozwijana oraz kultywowana.  

Muzeum Narodowe to kompleks budynków rozsianych nie tylko po samej Warszawie. Warto też udać się do trochę dalej położonego Muzeum Rzeźby im. X. Dunikowskiego w Królikarni oraz do nietypowego Muzeum Policji w Pałacu Mostowskich (to atrakcja szczególnie dla tych, których oprócz sztuki interesuje rys historyczny naszego kraju). Warte uwagi jest też Muzeum w Nieborowie i Arkadii, gdzie wyjątkowo prezentuje się klasycystyczna Świątynia Diany. 

Rozwiń

Szczegóły miejsca

http://www.mnw.art.pl
Adres:
Aleje Jerozolimskie 3
Telefon:
+48 22 621 10 31
Strona www:
Godziny otwarcia:
wtorek - środa 10:00 - 18:00
czwartek 10:00 - 21:00
piątek - niedziela 10:00 - 18:00
Ceny:
0-20 zł

Dodaj swoją opinię

Pola wymagane
Atmosfera
Obsługa
Lokalizacja
Jakość

Oceny i opinie