Warszawa

Filharmonia Narodowa

Atmosfera
Obsługa
Lokalizacja
Jakość
Ocena całkowita

Filharmonia Narodowa to jeden z najważniejszych i najwybitniejszych obiektów kulturalnych w stolicy i w całej Polsce. Ten zabytkowy gmach mieści się przy ul. Jasnej 5. Kiedyś reprezentował eklektyczny styl i w swej formie miał wiele powiązań z Operą Paryską. W czasie Powstania Warszawskiego został zburzony, a następnie odbudowany w stylu socrealistycznym. Tak też prezentuje się do dziś.

Budynek Filharmonii wyposażony jest w dwie sale. W Sali Koncertowej znajdziemy 1072 miejsca, a w Kameralnej 378 miejsc. Odbywają się tu najznakomitsze koncerty recitalowe, symfoniczne, a także wieczory kameralne. Organizowane są również muzyczne spotkania dla dzieci oraz młodzieży.

Oprócz wybitnych polskich muzyków, występują tu najlepsze muzyczne "partie" z całego świata. Wśród solistów można wymienić: Martha Argerich, Nelson Freire, Dawid Ojstrach, Jean-Pierre Rampal, Henryk Szeryng, Krystian Zimerman, a wśród najznakomitszych orkiestr m.in.: Academy of Ancient Music, Berliner Philharmoniker , City of Birmingham Symphony Orchestra, Sankt-Petersburska Akademicka Filharmonia, New York Philharmoni.

To tu odbywały się pierwsze edycje Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina, a także I Międzynarodowy Konkurs Skrzypcowy im. H. Wieniawskiego.

Zespół filharmonii składa się z 112 instrumentalistów oraz 100 artystów chóralnych. Doceniani na całym świecie, byli już gośćmi wielu międzynarodowych scen muzycznych m.in.: Chicago Symphony Hall, Berliner Philharmonie, Royal Festival Hall.

Wieczór w Filharmonii Narodowej to niezapomniane przeżycie artystyczne, które wznosi na wyżyny muzycznych doznań. To wyjątkowa przestrzeń, która ściąga miłośników muzyki i łamie wszelkie bariery.

Rozwiń

Szczegóły miejsca

http://www.filharmonia.pl
Adres:
ul. Jasna 5
Telefon:
+ 48 22 55 17 111
Godziny otwarcia:
kasy
10:00-14:00 oraz 15:00-19:00.

informacja o koncertach
10:00-15:00

Dodaj swoją opinię

Pola wymagane
Atmosfera
Obsługa
Lokalizacja
Jakość

Oceny i opinie