Warszawa

Muzeum Powstania Warszawskiego

Atmosfera
Obsługa
Lokalizacja
Jakość
Ocena całkowita

Muzeum Powstania Warszawskiego nie jest zwyczajną tego typu placówką. To muzeum z pewnością żyje i już przy samym wejściu słychać echo jego bijącego serca, należącego do wszystkich, którzy poświęcili swoje życie w obronie stolicy. Zwiedzając wnętrza starej elektrowni, dzięki wspaniałemu połączeniu wizualizacji audio i wideo, można poczuć się jak w samym sercu Powstania Warszawskiego. To tutaj można poznać przebieg najważniejszych bitew i akcji powstańczych, dowiedzieć się czegoś o codziennym życiu zwykłych ludzi na tle niemieckiej okupacji, a także przejść się zrekonstruowanymi, na wzór oryginalnych, kanałami oraz obejrzeć projekcję filmu 3D, ukazującego zniszczoną do granic możliwości Warszawę.

Muzealna ekspozycja nie ogranicza się jedynie do powstania, wybiega ona znacznie dalej, opowiadając o powojennym życiu warszawskich powstańców, a także o losach powojennej Polski, ogarniętej komunistycznym terrorem. Muzeum Powstania to miejsce, które pozwala nam na zrozumienie współczesnej Warszawy. To wyjątkowa, nierzadko wzruszająca opowieść o losach walczącej Warszawy i o ludzkich ideałach. 

Muzeum przygotowało także przestrzeń w szczególności dla dzieci - Salę Małego Powstańca, która poświęcona jest losom najmłodszych bohaterów.

Rozwiń

Szczegóły miejsca

http://www.1944.pl
Adres:
ul. Grzybowska 79
Telefon:
+ 48 22 539 79 05
Strona www:
E-mail:
Godziny otwarcia:
poniedziałek 08:00 - 18:00
środa 08:00 - 18:00
czwartek 08:00 - 20:00
piątek 08:00 - 18:00
sobota - niedziela 10:00 - 18:00
Ceny:
0-20 zł

Dodaj swoją opinię

Pola wymagane
Atmosfera
Obsługa
Lokalizacja
Jakość

Oceny i opinie

  • Felt so hopeless looking for answers to my quu.oitns..sentil now.