Warszawa

Lato w Warszawie: jak spędzić wolny czas w plenerze?

Letnia pogoda stwarza idealne warunki do spacerów po Warszawie. To najlepszy okres na spędzenie wolnego czasu w miejskim plenerze. Skąpana w słońcu stolica oferuje całe mnóstwo atrakcji, które z pewnością pozostawią masę dobrych wspomnień. Gdzie więc dać się ponieść? Przyjrzyjcie się naszym propozycjom.

Z latem bezsprzecznie kojarzy się słońce, piasek i woda. Na myśl przychodzi więc od razu Wisła – królowa polskich rzek. W mieście znajdziecie kilka przygotowanych plaż, gdzie można rozkoszować się piaskiem, odpocząć na wygodnych leżakach lub pograć w siatkówkę plażową. Plaża Stadion, Plaża Saska Kępa, Plaża na Płycie Desantu, Plaża Praska oraz Plaża Żoliborz – tu zmierzają wszyscy zwolennicy nadwiślańskich uroków. 

Wisła to także całe mnóstwo letnich kawiarni, barów i klubów. Warszawa ostatnio przeżyła na tej płaszczyźnie istne odrodzenie. Mieszkańcy znowu schodzą nad rzekę, która kojącym szumem wody przyciąga entuzjastyczne tłumy. Gdzie najlepiej przysiąść, napić się czegoś orzeźwiającego, potańczyć lub posłuchać dobrej muzyki? Odwiedźcie koniecznie Temat Rzeka, który znajduje się na samej plaży przy Moście Poniatowskiego, po praskiej stronie rzeki. Ciekawy projekt lokalu z obszernym tarasem od razu zwraca na siebie uwagę, a organizowane tu imprezy cieszą się bardzo dużą popularnością. Po prawej stronie Wisły działa przycumowana do brzegu BarKa, która wieczorami nieustannie buja się w rytm muzyki, unoszona przez roztańczone fale warszawskich wód. Z kolei Pomost 511 zajmuje przestrzeń przy bramie portu Czerniakowskiego. To godna uwagi kulturalna klubokawiarnia, która w sezonie ma naprawdę wiele do powiedzenia. Inne, taneczne propozycje to La Playa słynąca z gorących, letnich rytmów. Ci którzy celują jednak w bardziej elegancki i wyszukany klimat powinni odwiedzić restaurację BoatHouse (Wał Miedzeszyński 389 ), która zajmuje malowniczy zielony teren nad samym brzegiem Wisły. Tutejsza kuchnia zjednała sobie już wielu gości. To także idealny wybór dla rodzin z dziećmi – lokal przygotował wiele atrakcji dla najmłodszych. Bardziej aktywni mogą wybrać się na przejażdżkę rowerem (na przykład tym miejskim, Veturilo) jedną z nadwiślańskich ścieżek lub powalczyć z falami uzbrojeni w kajak i wiosło. Warto też zwrócić uwagę na unikalne w tak dużym mieście, naturalne siedliska roślin i zwierząt - rzeka na długości miasta posiada jeszcze wiele nieuregulowanych odcinków, które cieszą oko naturalnym bogactwem. 

Wisła, chociaż piękna, potrafi być zdradliwa dlatego Warszawa przygotowała alternatywę dla zwolenników pływania i wodnych szaleństw. Gdzie można ochłodzić się w upalne dni i zaznać odrobinę orzeźwienia? Stolica zaprasza na odkryte baseny do Ośrodka Inflancka (ul.Inflancka 8), na Basen Moczydło (ul.Górczewska 69/73), do Powsina (ul. Maślaków 1) oraz na Baseny w Parku Szcześliwickim

W ciepłe dni nie lada atrakcją są także pokazy filmów w kinach plenerowych. Wiele lokali oferuje taką rozrywkę "pod chmurką"(m.in. Niedorzeczni), ale najprężniej działa jednak Filmowa Stolica Lata, która w okresie wakacyjnym organizuje plenerowe pokazy filmów w najatrakcyjniejszych lokalizacjach Warszawy. Program można śledzić na stronie: www.filmowastolica.pl

W tym roku po raz kolejny Teatr Polonia wyjdzie do widzów i zawita na Placu Konstytucji. Zwolennicy sztuki Krystyny Jandy będą na pewno usatysfakcjonowani jej propozycjami. Chętnych jest zawsze dużo więc warto wcześniej postarać się o miejsce. Więcej informacji zamieszczonych jest na stronie teatru: http://teatrpolonia.pl/pr/278295/gramy-cale-wakacje

W tak piękną pogodę, kiedy miejska zieleń zdobi przestrzeń miasta najpiękniej jak tylko potrafi, nie można również zapomnieć o atrakcyjnych warszawskich parkach i ogrodach. Letnie oblicze Łazienek Królewskich lub Parku Wilanowskiego to prawdziwy raj dla spragnionych kontaktu z naturą. Dodatkowo popularne i cenione Koncerty Chopinowskie w Łazienkach dostarczą każdemu odwiedzającemu niezwykłych doznań muzycznych. 

Jeśli ktoś jeszcze czuje niedosyt to niech koniecznie przyjrzy się bogatemu programowi imprez plenerowych organizowanych w Warszawie: poczynając od tych największych festiwali, jak Orange Warsaw Festiwal, a kończąc na bardziej lokalnych wydarzeniach jak np. Urban Market czy liczne koncerty w urokliwej przestrzeni Starego Miasta. Emocji z pewnością wystarczy dla każdego!

Zoo

Zoo

ul. Ratuszowa 1/3
Warszawa

Popołudnie przy kawie...

Flaming&Co

Flaming&Co

Ciepłe, szykowne, białe wnętrza. Białe fotele, krzesła,…
Endorfina Foksal

Endorfina Foksal

Restauracja Endorfina mieści się w wyjątkowo pięknym Pałacu…
Café Lorentz

Café Lorentz

Café Lorentz to prawdziwy miejski ogród w centrum Warszawy.…
Zobacz więcej

Artykuły

Senses Restaurant

Senses Restaurant

Przewodnik Michelin to wydawana od ponad stu lat pozycja mająca…
zobacz inne