Warszawa

Ogród Saski

Atmosfera
Obsługa
Lokalizacja
Jakość
Ocena całkowita

Na warszawskim Śródmieściu znajduje się miejsce, które od lat przyciąga turystów odwiedzających stolicę. Przed laty stał tu Pałac Saski, otoczony wyjątkowym parkiem, który kiedyś zaniedbany, dziś odzyskał swoją dawną świetność.

Podczas II wojny światowej park zajęty został przez Niemców, a Polacy nie mieli do niego wstępu. W kilka lat po wojnie ogród odrestaurowano, zmieniając nieco jego dawny układ oraz sadząc nowe drzewa i krzewy. Mimo niszczycielskiej mocy wojny w Ogrodzie Saskim spotkać można, także dzisiaj, ponad dwustuletnie drzewa, będące obecnie pomnikami przyrody. Co ciekawe, jeden z młodszych dębów został posadzony tu przez samą królową Elżbietę II.

W Parku co krok spotyka się zabytkowe pomniki, tablice pamiątkowe oraz inne dzieła architektury. Warto przyjrzeć się bliżej prawie dwuwiekowej, spektakularnej fontannie, płycie upamiętniającej zamordowanych mieszkańców Warszawy oraz kamieniom pamiątkowym. W północno-zachodniej części ogrodu znajduje się pomnik Marii Konopnickiej. W innym miejscu znaleźć można dwadzieścia jeden zabytkowych barokowych rzeźb, a także wspaniały zegar słoneczny, ustawiony nieopodal fontanny. Z dawnych pawilonów i zabytkowych altanek do dziś zachowały się w większości jedynie fundamenty, które jednak dodają uroku tej przestrzeni, tworząc romantyczne, tajemnicze ruiny.

Ogród Saski to idealny pomysł na popołudniowy spacer. W okresie letnim wielu mieszkańców rozkłada tu koce na zielonej trawie i w sielskiej atmosferze chłonie ciepło promieni słonecznych.  

Rozwiń

Szczegóły miejsca

https://viacitymap.pl/Miasta/Warszawa/Zwiedzanie/Ogrod-Saski
Adres:
ul. Marszałkowska/ Królewska

Dodaj swoją opinię

Pola wymagane
Atmosfera
Obsługa
Lokalizacja
Jakość

Oceny i opinie

  • >YEAH! You did it! You bought one!!! Did they have more? As it seems to be embdioderred, I would think it is between 100-200 Dollars. The real expensive ones are the knitted ones. I would love to have an antique knitted one. However, of course this one is beautiful, too!!! Please let me know the price as well as if there were other bags (maybe via mail?). ))