Warszawa

Zoo

Atmosfera
Obsługa
Lokalizacja
Jakość
Ocena całkowita

Warszawski Ogród Zoologiczny znajduje się po praskiej stronie miasta, przy ul. Ratuszowej 1/3. Powstał w 1928 roku, ale niestety czas wojny zmusił pracowników do zawieszenia działalności. Dziś ZOO zajmuje powierzchnię 32 ha i gromadzi około 3646 zwierząt z 489 gatunków (w tym wiele bardzo rzadkich i zagrożonych wyginięciem). 

W okresie od maja do września kursuje tu specjalny autobus 444, który zatrzymuje się m.in. na przystanku przy ul. Emilii Plater (w pobliżu Dworca Centralnego). Wspaniale zaprojektowana przestrzeń parkowa urzeka zarówno dzieci, jak i dorosłych. Można tu spacerować godzinami i napawać się panującą atmosferą. Na terenie ogrodu znajdują się także tematyczne wystawy, liczne kawiarnie, bary, restauracje, sklepy z pamiątkami, a dla najmłodszych plac zabaw.

Do najważniejszych obiektów warszawskiego ZOO trzeba zaliczyć bardzo nowoczesną, na europejską skalę, Słoniarnię o powierzchni aż 6000 m², Hipopotarium, gdzie przez szklane ściany można przyjrzeć się zwierzętom, Akwarium Morskie z groźnymi rekinami i płaszczkami (to największy tego typ zbiornik w Polsce). Popularna jest także Ptaszarnia, posiadająca halę wolnych lotów, Małpiarnia, Żyrafiarnia, Australijski Wybieg z Kangurami oraz Baśniowe Zoo – przeznaczone tylko dla dzieci.

Do ogrodu przylega miejski park Praski o powierzchni 18,5 ha, który tworzy wspaniałą, zieloną enklawę w bliskim sąsiedztwie Wisły. Obydwa obiekty, Zoo oraz park, stanowią warszawskie zabytki.

Rozwiń

Szczegóły miejsca

http://www.zoo.waw.pl
Adres:
ul. Ratuszowa 1/3
Telefon:
+48 22 619 40 41
Strona www:
E-mail:
Godziny otwarcia:
poniedziałek - niedziela
w okresie zimowym 09:00 - 15:30
w okresie letnim 9:00 - 15:30
Ceny:
7 - 10 zł

Dodaj swoją opinię

Pola wymagane
Atmosfera
Obsługa
Lokalizacja
Jakość

Oceny i opinie