Wrocław

Antyki i galerie sztuki we Wrocławiu

Centrum Wrocławia kryje w sobie wiele interesujących miejsc dla koneserów sztuki. Jeśli szukasz ciekawego antykwariatu czy galerii sztuki, zapoznaj się z poniższym zestawieniem!

Antykwariat Szarlatan – Szczytnicka 51

Miłośnicy zapachu starych książek i zabytkowych wydawnictw koniecznie powinni odwiedzić antykwariat Szarlatan, położony przy ul. Szczytnickiej 51. To niezwykłe miejsce przyciąga nie tylko bogatym zbiorem zabytkowych książek z wielu epok, branż i tematyk, ale przede wszystkim unikatową atmosferą, kreowaną przez wystrój, sączącą się z winylowej płyty muzyką jazzową, a także stojący za całą inicjatywą zespół pasjonatów. Wnętrze antykwariatu jest wypełnione nie tylko tysiącami starannie wyselekcjowanych książek, ale także zabytkowych przedmiotów, nadających temu miejscu unikalny, przytulny klimat.

Antykwariat DAES – pl. Kościuszki 15

Wrocławscy koneserzy sztuki z pewnością znają legendarny, najstarszy we Wrocławiu antykwariat DAES przy placu Kościuszki. Można tu znaleźć wyjątkowe dzieła z zakresu malarstwa, grafiki, rzeźby, obróbki szkła, ceramiki, a także meble, zegary oraz biżuterię. Szczególny nacisk kładzie się na współczesną sztukę i rzemiosło śląskie – sprzyja temu współpraca z Polsko-Niemieckim Ośrodkiem Badań nad Dziedzictwem Kulturowym Śląska Stowarzyszenia Historyków Sztuki. Antykwariat DAES prowadzi również usługi wyceny i ekspertyzy dzieł sztuki.

Galeria Sztuki i Designu Kaprysy - Przejście Garncarskie 8

Zlokalizowana w samym sercu wrocławskiego Rynku Galeria Sztuki i Designu Kaprysy to idealne miejsce dla zwolenników nowoczesnej sztuki i designu, autorstwa lokalnych artystów. Można tu obejrzeć i zakupić prace najciekawszych młodych malarzy, rzeźbiarzy i projektantów z Polski i zagranicy. Nie brakuje tu ręcznie robionej biżuterii, ceramiki artystycznej, unikatowych mebli i innych elementów wystroju wnętrz. Dzięki działalności Galerii, dzieła sztuki mają szansę stać się częścią codzienności konkretnych osób, zamiast być zwykłym eksponatem muzealnym.

Wrocławska Galeria Polskiego Plakatu – św. Mikołaja 54

Najstarszy polski sklep internetowy z plakatami ma swoją siedzibę w centrum Wrocławia. Jest to inicjatywa o wyjątkowym znaczeniu dla promocji polskiej grafiki – Galeria dystrybuuje, a nierzadko również wydaje, prace najwybitniejszych polskich projektantów z zakresu plakatu. Znajdziemy tu ponad 5 tysięcy plakatów z różnych dekad, spośród których najstarsze sięgają wiekiem lat 50. XX wieku. Dostępne są tu między innymi najsłynniejsze postery filmowe, jak również seria "Plakat – Polska", stworzona na potrzeby WGPP.

Antyki przy Szewskiej – Szewska 10

Sklep "Antyki przy Szewskiej" ma w ofercie przede wszystkim zabytkowe meble, lampy, dzieła malarskie, a także szkło, ceramikę, porcelanę i inne wiekowe przedmioty codziennego użytku. Asortyment antykwariatu jest bardzo szeroki, od szaf, komód, biurek, kufrów czy luster, po puzderka, patery, serwisy kawowe czy wazony. W ofercie dostępne są przedmioty z najróżniejszych epok i stylów – od art deco, przez rokoko, po eklektyzm i secesję.

Artykuły

Francuska uczta?

French Connection

French Connection

Naleśnikarnia French Connection położona na trzecim piętrze…
La Maddalena

La Maddalena

La Maddalena to archipelag wysp na Morzu Śródziemnym, leżący…
Le Bistrot Parisien

Le Bistrot Parisien

Szukasz prawdziwie francuskiej knajpki, gdzie spróbujesz tradycyjnych…
Le Chef

Le Chef

Położona w głębi klimatycznej, gwarnej uliczki, restauracja…
Zobacz więcej

Artykuły

Artykuły

Zobacz więcej

Hotel InVite