Wrocław

Magiczne rejsy we Wrocławiu

W upalny, letni dzień nie ma nic przyjemniejszego niż spędzanie czasu nad wodą. Mieszkańcy Wrocławia – oprócz tradycyjnego wylegiwania się na plaży – mogą również wybrać się w rejs po Odrze statkiem, zabytkowym parostatkiem lub nawet gondolą.

Nereida, Wiktoria, Goplana, Driada oraz Gucio – te nazwy powinny zacząć kojarzyć Ci się z zapachem wody, słońcem, wiatrem we włosach i przyjemnym kołysaniem. Aby wejść na pokład należy się udać w jedno z pięciu poniższych miejsc:

  • Przystań Kardynalska - Bulwar Włostowica, Wyspa Piasek na Ostrowie Tumskim;
  • Przystań Zwierzyniecka - ul. Wróblewskiego 1 (obok Mostu Zwierzynieckiego);
  • Przystań ZOO - Brama Japońska (drugie wejście do Zoo za Terarium koło dyrekcji);
  • Przystań Hala Targowa - Bulwar X. Dunikowskiego koło Hali Targowej;
  • Przystań Cypel - Wyspa Słodowa.

Nereida i Wiktoria to parostatki z prawdziwego zdarzenia – koło napędowe naprawdę działa, a z komina bucha dym! Na nich oraz na zabytkowym statku Goplana znajdują się po trzy pokłady – odkryty, zadaszony, dolny – a także małe restauracje z przekąskami i napojami. Dodatkowo wszystkie panie o imieniu Wiktoria nie płacą za rejs maszyną o tej samej nazwie. Decydując się na kurs jednym z nich zabawę rozpoczniemy w Przystani Kardynalskiej, by następnie przepłynąć koło Muzeum Narodowego, pod Mostem Pokoju, obok Urzędu Wojewódzkiego, pod Mostem Grunwaldzkim, minąć Wieżę Ciśnień, Jaz Szczytniki i dotrzeć do Przystani ZOO (z możliwością opuszczenia parostatku i wejścia do zoo), po czym kierując się w stronę Wyspy Opatowickiej powrócić do Przystani Kardynalskiej. Drugą ewentualnością jest rozpoczęcie rejsu w Przystani ZOO w stronę Wyspy Opatowickiej, minięcie Jazu Szczytniki oraz Wieży Ciśnień, przepłynięcie pod Mostem Grunwaldzkim i Mostem Pokoju, obok Ostrowa Tumskiego aż do przystanku na Przystani Kardynalskiej. Tam rejs można zakończyć i opuścić pokład lub też udać się w drogę powrotną do Przystnii ZOO.

Identyczne warunki czekają na nas na statku Driada, a jedna z jego tras również rozpoczyna się w Przystani Kardynalskiej – mijać będziemy Most Pokoju, Muzeum Narodowe, Urząd Wojewódzki, Most Grunwaldzki, Wieżę Ciśnień. Śluzę Szczytniki aż zatrzymamy się w Przystani Zwierzynieckiej przy Moście Zwierzynieckim, gdzie możemy opuścić statek lub udać się w podróż powrotną do Przystani Kardynalskiej. Drugą możliwością jest wejście na pokład w Przystanii Zwierzynieckiej, minięcie Śluzy Szczytniki, Wieży Ciśnień, Mostu Grunwaldzkiego, Urzędu Wojewódzkiego i Muzeum Narodowego, przepłynięcie pod Mostem Pokoju i dotarcie do Przystani Kardynalskiej, w której możemy statek opuścić lub powrócić do Przystani Zwierzynickiej.

Swój własny, wyjątkowy urok ma także gondola Gucio. Ten malutki stateczek w przeciwieństwie do pozostałych nie posiada nagłośnienia ani restauracji, tylko jeden zadaszony pokład z dwoma rzędami ławeczek, jednakże jego niezaprzeczalnie czarujący charakter dostarczy uczestnikom wyprawy niezapomnianych wrażeń. Jego trasa rozpoczyna się w Przystani Kardynalskiej i wiedzie pod Mostem Tumskim, Mostem Piaskowym i Mostem Uniwersyteckim aż do Przystani Cypel. Tam można opuścić Gucia lub wrócić obok Hotelu Plaza, Muzeum Narodowego oraz Mostów: Pokoju i Grunwaldzkiego do Przystani Kardynalskiej. Rejs Guciem można również rozpocząć w Przystani Cypel, minąć Hotel Plaza, Muzeum Narodowe, Most Pokoju oraz Most Grunwaldzki tak, by dotrzeć do Przystani Kardynalskiej, gdzie zrezygnować mozna z dalszej podróży lub kontynuować zabawę i przepływając pod Mostem Tumskim, Mostem Piaskowym oraz Mostem Uniwersyteckim powrócić na Przystań Cypel.

Dodatkową atrakcją jest odbywająca się w piątki, soboty, niedziele i święta (oraz na zamówienia) inicjatywa Wrocław Nocą. Zapierający dech w piersiach, rozświetlony nocnymi światłami Wrocław podziwiać można z pokładu statku. Jednakże rejsy po Odrze umilają życie mieszkańcom i turystom nie tylko w sezonie wiosenno-letnim, statki kursują przez cały rok! Specjalnie z myślą o rodzinach, większych grupach oraz gościach w każdym wieku przygotowano atrakcyjne oferty zakupu biletów. Dokładny cennik i informacje o upustach znajdują się tutaj.

Rejs zabytkowym statkiem jest nie tylko świetną okazją do poznania miasta od innej strony – to również doskonały moment, by zwolnić tempo, odpocząć i zdać się na nurt wody. Wyjątkowo piękny Wrocław jest natomiast idealnym miejscem, by skusić się na taką rozrywkę. Z pokładu jednego z czarujących statków możemy podziwiać te magiczne widoki i na chwilę zapomnieć o wszelkich obowiązkach, by po prostu cieszyć się chwilą.

Artykuły

Francuska uczta?

French Connection

French Connection

Naleśnikarnia French Connection położona na trzecim piętrze…
La Maddalena

La Maddalena

La Maddalena to archipelag wysp na Morzu Śródziemnym, leżący…
Le Bistrot Parisien

Le Bistrot Parisien

Szukasz prawdziwie francuskiej knajpki, gdzie spróbujesz tradycyjnych…
Le Chef

Le Chef

Położona w głębi klimatycznej, gwarnej uliczki, restauracja…
Zobacz więcej

Artykuły

Artykuły

Zobacz więcej

Hotel InVite