Wrocław

Muzeum Etnograficzne

Atmosfera
Obsługa
Lokalizacja
Jakość
Ocena całkowita

fot. Materiały prasowe Muzeum Narodowego we Wrocławiu

Jeśli chcesz w ciekawy sposób poznać historię i kulturę Dolnego Śląska, koniecznie odwiedź Muzeum Etnograficzne, będące oddziałem Muzeum Narodowego we Wrocławiu. Zbiory placówki obejmują aż 12 tysięcy eksponatów dokumentujących życie i zwyczaje mieszkańców dolnośląskich wsi i miast już od XVII wieku.

Wśród zgromadzonych w Muzeum Etnograficznym przedmiotów znajdują się między innymi zabytkowe, ręcznie malowane meble, tradycyjne ludowe stroje, dzieła sztuki ludowej (malarstwo na szkle, rzeźba, grafika dewocyjna), a także zabytki techniczne takie jak dawne maszyny rolnicze czy rzemieślnicze narzędzia. Eksponaty te opowiadają burzliwą historię regionu i jego mieszkańców, a także ludności napływowej, która przybyła na Dolny Śląsk po wojnie.

Wyjątkowe dzieje kultury dolnośląskiej, widziane przez pryzmat życia mieszkańców tej krainy, to zbiór niezwykle interesujących opowieści, przedstawionych z wykorzystaniem nowych technologii. Obok zabytkowych przedmiotów codziennego użytku i dzieł sztuki ludowej, nie brakuje tu materiałów audiowizualnych, filmów, zdjęć i dokumentów.

Rozwiń

Szczegóły miejsca

http://www.muzeumetnograficzne.pl
Adres:
Traugutta 111/113
Telefon:
+48 71 344 33 13
Godziny otwarcia:
wtorek - środa: 10:00 - 16:00
czwartek: 9:00 - 16:00
piątek - niedziela: 10:00 - 16:00
Ceny:
normalny: 5 PLN
ulgowy: 3 PLN

Dodaj swoją opinię

Pola wymagane
Atmosfera
Obsługa
Lokalizacja
Jakość

Oceny i opinie