Wrocław

Afrykarium – wyprawa na Czarny Kontynent

Na terenie wrocławskiego zoo, mieści się pawilon, który jest otwarty przez 365 dni w roku!

Mowa oczywiście o Afrykarium, miejscu, w którym ekosystemy związane ze środowiskiem wodnym, tworzą unikatowy kompleks przeznaczony do zwiedzania.

19 akwariów i basenów o pojemności prawie 15 000 000 litrów wody, miesci w sobie niesamowite gatunki ryb i innych stworzeń, zamieszkujących Morze Czerwone, rzekę Nil, Krainę Wielkich Rowów Afrykańskich, głębię Kanału Mozambickiego, plażę wybrzeża szkieletów (Namibia) oraz Dżunglę dorzecza Kongo.

Zwiedzający, przemieszczając się specjalnie przygotowanym podwodnym, akrylowym tunelem, mogą podziwiać przeróżne gatunki podwodnych zwierząt, np, rekinów, czy płaszczek.

Natomiast eksopozycja poświęcona Namibii, prezentuje zwierzęta żyjące nie tylko w wodzie, ale i na lądzie, takie jak pingwiny albo kotliki afrykańskie.

Szczególnie ogromne wrażenie na zwiedzających robi rafa Morza Czerwonego, w której pływa 1 500 najróżniejszych ryb we wszystkich kolorach, a także 1 200 sztucznych koralowców.

Idąc dalej, można ujrzeć zwierzęta, widywane wcześniej raczej w środowisku lądowym. Hipopotamy nilowe, które na lądzie raczej nie kojarzą się z gracją, w wodzie poruszają się z niezwykłym wdziękiem.

W innym miejscu można podejrzeć łudząco podobne do mrówkojadów mrówniki, które z pieczołowitością wypatrują ulubionych smakołyków.

Zaraz obok nich znajdują się golce – urocze niezdarne gryzonie, które rozczulają każdego, kto obok nich przejdzie.

Kawałek dalej zaś można obserwować zwinne dikdiki, czyli małe antylopy.

Oczy gości Afrykarium w pewnym momencie powędrują w górę, aby zaobserwować bajeczne stworzenia latające: egzotyczne kaczki, ibisy, czy warugi.

Na prawdziwym Czarnym Lądzie nie może zabraknąć również wzbudzających strach, ale jednocześnie podziw, krokodyli lub roślinożernych manatów, zwanych syrenami. Gdyby zachwycajacych widoków było mało, w Afrykarium znajdują się również dwa ośmiometrowe wodospady oraz rozsuwany dach.

Oprócz zapierających dech w piersiach widoków i przeróżnych gatunków ciekawych zwierząt, Afrykarium na do zaoferowania kilka praktycznych atrakcyjnych pomieszczeń.

Na terenie kompleksu, znajduje się również sala konferencyjna na 160 osób, sala edukacyjna na około 30 osób, restauracja, a także sklep z wyjątkowymi pamiątkami.

Afrikarium jest miejscem, którego nie sposób pominąć, zwiedzając Wrocław.

Artykuły

Francuska uczta?

French Connection

French Connection

Naleśnikarnia French Connection położona na trzecim piętrze…
La Maddalena

La Maddalena

La Maddalena to archipelag wysp na Morzu Śródziemnym, leżący…
Le Bistrot Parisien

Le Bistrot Parisien

Szukasz prawdziwie francuskiej knajpki, gdzie spróbujesz tradycyjnych…
Le Chef

Le Chef

Położona w głębi klimatycznej, gwarnej uliczki, restauracja…
Zobacz więcej

Artykuły

Artykuły

Zobacz więcej

Hotel InVite