Warszawa

Teatry polecane w Warszawie

Spośród wszystkich kulturalnych rozrywek to właśnie spektakle teatralne wywierają największy wpływ na wyobraźnię człowieka. Od chwili podniesienia kurtyny, budowany jest unikalny nastrój przedstawienia. Widz czuje, że nie jest tylko biernym obserwatorem, ale że uczestniczy w tym wydarzeniu. Bliskość aktorów pozwala zobaczyć ich emocje i pasję, którą wkładają w grę. Czegoś podobnego nie odczujemy siedząc przed „dużym” ekranem”. Poniżej przedstawiony został krótki przegląd warszawskich teatrów, do których z pewnością warto zajrzeć.  

Och-Teatr i Teatr Polonia

Powstały z inicjatywy Krystyny Jandy. Od ponad ośmiu lat nieustannie możemy oglądać tam sztuki na najwyższym poziomie. Teatry, jak również Fundacja na Rzecz Kultury, założone zostały, aby ją wspierać i upowszechniać. Najgorętsze tytuły to obecnie: Konstelacje, Danuta W., Pocztówki z Europy, Mayday.  

Gdzie: Och-Teatr, ul. Grójecka 65

Teatr Polonia, ul. Marszałkowska 56

Kontakt: Och-Teatr,  tel. 22 589 52 00 

www.ochteatr.com.pl 

Teatr Polonia,  tel. 22 622 21 32 

www.teatrpolonia.pl

Bilety: 40 – 150 zł

Czym dojechać z centrum: Och-Teatr, tramwajem: 7, 9 (przystanek Och-Teatr) Teatr Polonia, tramwajem: 4, 15, 35 (przystanek Plac Konstytucji)  

Teatr Kwadrat

Założony w 1975 roku. Od tego czasu zaczął kształtować się profil teatru, którym niewątpliwie jest scena komedii i farsy współczesnej. Jeśli macie ochotę ujrzeć rzeczywistość w krzywym zwierciadle, koniecznie musicie wybrać sie na jedno z przedstawień. Teatralne propozycje to: Ślub doskonały – z Pawłem Małaszyńskim w roli głównej, Przyjazne dusze, Berek, czyli upiór w moherze lub cieszące się dużym zainteresowaniem – Szalone nożyczki.  

Gdzie: ul. Marszałkowska 138

Kontakt: tel. 22 826 23 89 

www.teatrkwadrat.pl

Bilety: 30 - 95 zł

Czym dojechać z centrum: Metrem (przystanek Świętokrzyska)  

Teatry muzyczne – Buffo i Roma

Do pierwszego zapraszają Janusz Józefowicz i Janusz Stokłosa – dwie wybitne osobowości. Gwarantują magiczną podróż do krainy wyobraźni, w której artyści zaskakują młodzieńczym wigorem i rozmachem, a choreografia przygotowana jest na mistrzowskim poziomie! Największe hity: Romeo i Julia, Metro, Polita, Dr Jekyll and Mr Hyde. Śpiewaków i tancerzy obejrzymy również w Teatrze Roma, który znajduje się w centrum stolicy. Muzycznych interpretacji dopełniają wspaniałe kostiumy. Najbardziej kultowym spektaklem jest Deszczowa Piosenka, jednak warto wybrać się również na Morfinę czy Proces.  

Gdzie: Teatr Buffo, ul. Konopnickiej 6

Roma, ul. Nowogrodzka 59

Kontakt: Teatr Buffo, tel. 22 625 47 09  

www.studiobuffo.com.pl

Roma,  tel. 22 621 80 37

www.teatrroma.pl

Bilety: 30 – 150 zł

Czym dojechać z centrum: Teatr Buffo, autobusem: 171, 127 (przystanek Plac Trzech Krzyży) Roma, tramwajem: 7, 22  (przystanek Dworzec Centralny)

Teatr Dramatyczny m. st. Warszawy

Teatr Dramatyczny m. st. Warszawy

Scena im. G. Holoubka, Pałac Kultury i Nauki , pl. Defilad 1
Scena na Woli im. T. Łomnickiego, ul. Kasprzaka 22
Scena Przodownik, ul. Olesińska 21
Warszawa

Popołudnie przy kawie...

Flaming&Co

Flaming&Co

Ciepłe, szykowne, białe wnętrza. Białe fotele, krzesła,…
Endorfina Foksal

Endorfina Foksal

Restauracja Endorfina mieści się w wyjątkowo pięknym Pałacu…
Café Lorentz

Café Lorentz

Café Lorentz to prawdziwy miejski ogród w centrum Warszawy.…
Zobacz więcej

Artykuły

Senses Restaurant

Senses Restaurant

Przewodnik Michelin to wydawana od ponad stu lat pozycja mająca…
zobacz inne