Warszawa

Teatr Dramatyczny m. st. Warszawy

Atmosfera
Obsługa
Lokalizacja
Jakość
Ocena całkowita

Teatr Dramatyczny im. Gustawa Holoubka na początku 2013 roku został połączony z Teatrem Na Woli i  tworzy obecnie Teatr Dramatyczny m. st. Warszawy, łącząc dwie dotychczasowe drogi myślenia o teatrze. Dziś działają więc cztery sceny teatru rozmieszczone w różnych punktach stolicy: Scena im. G. Holoubka i Scena im. H. Mikołajskiej, które znajdują się w olbrzymim gmachu Pałacu Kultury i Nauki, Scena na Woli im. Tadeusza Łomnickiego (ul. Kasprzaka 22) oraz Scena Przodownik ( ul. Olesińska 21).  

Teatr Dramatyczny im. Gustawa Holoubka powstał w 1949 roku, a kilka lat później otrzymał siedzibę w PKiN. Od początku charakteryzował go bardzo dobry skład aktorski i świetny poziom artystyczny. Współpracował wielokrotnie z najlepszymi reżyserami m.in. z Krystianem Lupą, Robertem Wilsonem. Teatr ten zawsze serwował widzom ambitne, intelektualne przedstawienia, opierając się na polskiej i światowej klasyce. 

Teatr Na Woli to również teatr dramatyczny. Działa od 1976 roku i wystawia głównie dramaty współczesne, a także klasykę w interpretacji obecnych czasów. Przedstawienia są budowane na bazie tzw. Laboratorium Dramatu, gdzie zarówno aktorzy, reżyser jak i widzowie tworzą sztukę.

Dziś mamy okazję na deskach Teatru Dramatycznego m. st. Warszawy przekonać się, co powstało z fuzji tych dwóch ważnych scen teatralnych w Warszawie.

Polecany przede wszystkim tym, którzy preferują głębokie emocjonalne i intelektualne doświadczenia.

Rozwiń

Szczegóły miejsca

https://teatrdramatyczny.pl
Adres:
Scena im. G. Holoubka, Pałac Kultury i Nauki , pl. Defilad 1
Scena na Woli im. T. Łomnickiego, ul. Kasprzaka 22
Scena Przodownik, ul. Olesińska 21
Telefon:
kasa + 48 22 656 68 44
BOW +48 22 632 03 70
Godziny otwarcia:
poniedziałek - niedziela 12:00 - 19:00
Ceny:
20 - 80 zł

Dodaj swoją opinię

Pola wymagane
Atmosfera
Obsługa
Lokalizacja
Jakość

Oceny i opinie

  • I'm so glad you couldn't reisst taking a picture, Lakshmi! This is a fantastic capture and what a glorious way to end a day -- any day! I hope you have a wonderful weekend!