Warszawa

Teatr Żydowski

Atmosfera
Obsługa
Lokalizacja
Jakość
Ocena całkowita

Teatr Żydowski im. Estery Rachel i Idy Kamińskich w Warszawie znajduje się na Placu Grzybowskim 12/16. To także Centrum Kultury Jidysz i jedno z dwóch miejsc w całej Europie, gdzie na scenie pojawia się także język jidysz. Powstał on w wyniku fuzji Teatru Żydowskiego w Łodzi oraz Teatru Żydowskiego we Wrocławiu w 1950 roku.

Dyrektorem teatru od wielu lat jest Szymon Szurmiej, wybitny aktor, reżyser ponad pięćdziesięciu spektakli należących do klasyki teatru żydowskiego. Działał i nadal działa w wielu organizacjach żydowskich w Polsce i za granicą, za co wielokrotnie był doceniany. Zespół aktorski teatru to również wspaniali artyści, których wyróżnia jednoczesna precyzja i swoboda gry aktorskiej. Tak jak za dawnych lat, tak i dziś w Teatrze Żydowskim możemy zobaczyć klasykę literatury, klasykę teatru jidysz, a także przedstawienia kabaretowe oraz rewiowe, w których widzowie kochają muzyczne i taneczne elementy.    

Kultura polska zawsze była związana z kulturą żydowską. Przestrzeń teatru jest więc pewnego rodzaju dialogiem poruszającym ten ważny temat.   

Teatr Żydowski im. Estery Rachel i Idy Kamińskich to wyjątkowe miejsce także ze względu na klimat budynku. Z zewnątrz nic nie zapowiada tej intrygującej atmosfery minionych lat, która tu panuje. Zupełnie jakby stanął czas. Ta staroświecka przestrzeń tworzy intymny, głęboki związek pomiędzy widzem a teatrem.  

Warto chociaż zajrzeć do budynku i przekonać się o jego indywidualnym charakterze. 

Rozwiń

Szczegóły miejsca

http://www.teatr-zydowski.art.pl
Adres:
Plac Grzybowski 12/16
Telefon:
+ 48 22 620 62 81

+48 22 620 70 25
Godziny otwarcia:
poniedziałek - piątek 8:00 - 18:00 lub do zakończenia spektaklu
sobota 12:30-do zakończenia spektaklu
niedziela 14:30- do zakończenia spektaklu
Ceny:
25 - 80 zł

Dodaj swoją opinię

Pola wymagane
Atmosfera
Obsługa
Lokalizacja
Jakość

Oceny i opinie