Warszawa

Dzień Dziecka

Nowy Teatr /

04.06.2016

-

04.06.2016

Zapraszamy dzieci do krainy wyobraźni, na naszym placu powstanie przestrzeń do świetnej zabawy. W tym dniu Nowy Teatr zamieni się w Nibylandię.

Razem ze Spotlight Kids zapraszamy na całodniowe warsztaty twórcze z artystami i edukatorami łączące sztuki wizualne z filozofią, literaturą, projektowaniem i - oczywiście - teatrem.

 

4 czerwca na placu przed Nowym Teatrem mrużąc oczy wyobrazimy sobie wszystko, na co przyjdzie nam chęć. Zajrzymy przez dziurkę od klucza, która może być bardzo mała, ale przez nią najlepiej widać kolorowe tajemnice i zaczarowane historie. Bo każda historia może być zaczarowana i w każdej kolorowej kropce może kryć się Ktoś. Sprawdzimy ile nowych światów może powstać w Nowym Teatrze. Przekroczymy granice wyobraźni i przeniesiemy się w całkowicie inną, magiczną i pełną wrażeń rzeczywistość.

Spotlight Kids to platforma promocji sztuki współczesnej. Sztuka to sposób opowiadania o sobie światu. Artyści wyrażają się świadomie, dzieci robią to intuicyjnie. Celem Spotlight Kids jest ośmielić najmłodszych do wyrażania swoich uczuć i wrażeń, tak żeby nie bały się nowych doświadczeń i żeby wiedziały, że każdy, choćby bardzo od nas inny, ma coś ciekawego do opowiedzenia.

 

PROGRAM:

Przez cały dzień zapraszamy do otwartej przestrzeni zabaw twórczych, w której poza strefą malowania rękami będą odbywały się otwarte warsztaty dla każdego:

  • 11.00-12.30 Zrobiło się ciut wietrznie - tworzenie ruchomych kompozycji kołyszących się delikatnie na wietrze;
  • 13.15-14.45 Kim jesteś? Dzisiaj możesz być kim tylko chcesz - robienie masek;
  • 15.15-16.45 Jak wygląda i gdzie leży Nibylandia? - tworzenie własnej niesamowitej krainy na dużym papierze.

 

Poza tym w programie:

  • 11.30–13.00 Hirameki, czyli rysuj to, co widzisz – Karolina Rodanowicz

Hirameki to technika polegająca na tworzeniu przypadkowych kolorowych plam i odkrywaniu ukrytych w nich kształtów, bohaterów, a nawet całych historii. Oprócz rysowania nauczymy się też, jak tworzyć wymyślone, ożywające dzięki pracy naszej wyobraźni postaci. Warsztat przeznaczony dla dzieci w każdym wieku.

  • 13.30–14.30 A gdybym jednak wcale nie był dorosły? – Agnieszka Sinicka

Zadanie będzie polegało na stworzeniu rysunkowych autoportretów, jako kogoś innego: dorosły będzie miał za zadanie „zamienić się” w dziecko, a dziecko w dorosłego. Warsztat przeznaczony dla dzieci 7-9 z rodzicami.

  • 14.00-15.30 Myślokształty – Mikołaj Małek

Czy przeszło wam przez myśl, jaki kształt może mieć myśl? Podczas warsztatów zajmiemy się rysowaniem/budowaniem makiet naszych myśli. Warsztat przeznaczony dla dzieci 7-9 lub starszych.

  • 15.30-17.00 Szyjemy książkę – Ania Stefańska i Sylwia Gomułka

Warsztaty tworzenia własnoręcznie książki, począwszy od przycięcia kartek aż do wypełnienia jej treścią. Ważną częścią twórczej zabawy będzie głośne czytanie wymyślonych wcześniej historii, które dzięki aktorskiej interpretacji staną się żywe! Warsztat przeznaczony dla dzieci 7-9 lub starszych.

 

Wstęp na wszystkie warsztaty bezpłatny.

Kluby muzyczne na topie

Bar Studio

Bar Studio

Dawna Chłodna 25 odrodziła się jak feniks, tyle że tym razem…
Bollywood Lounge

Bollywood Lounge

Bollywood Lounge to jeden z niewielu klubów indyjskich w Warszawie.…
Klub Capitol

Klub Capitol

Miejsce to stanowi interesujące i nietypowe połączenie klubu…
Zobacz więcej

Artykuły

Zobacz więcej