Warszawa

Kina polecane w Warszawie

Wybralibyście się do kina, ale nie wiecie gdzie i na co? W stolicy jest w czym wybierać! Poniżej przedstawiamy krótki przegląd.

Multikino i Cinema City

Wiele sal kinowych i szeroki wybór aktualnych hitów filmowych – tego wszystkiego dostarczą multipleksy. Dodatkowo często organizowane są pokazy tematyczne lub seanse dedykowane. Dokładne adresy poszczególnych placówek znajdują się na www.mulikino.pl oraz www.cinema-city.pl. Bilety na filmy 2D wahają się w granicach 18-23 zł ulgowe, 24-31 zł normalne. Za seanse 3D zapłacimy natomiast odpowiednio 22-28 zł i 26-31 zł.   

Kino Luna

To klimatyczne miejsce, posiadające dwie sale kinowe – mieszczące około 700 osób. Nie znajdziemy tu tytułów z pierwszych stron gazet – zazwyczaj wyświetlane są tytuły niszowe. W kinie odbywają się  również pokazy spektakli Teatru Telewizji, przedstawienia teatralne, koncerty i wystawy. Popularna jest promocja „tanich poniedziałków”, podczas których wybrane filmy obejrzeć można za 8 zł. W inne dni zapłacimy 14-17 zł za bilet ulgowy i 17-20 zł za normalny.  

Kino znajduje się przy ulicy Marszałkowskiej 28, a dodatkowe informacje oraz aktualny repertuar można znaleźć na stronie internetowej www.kinoluna.novekino.pl  

Kino Muranów

Kino z długoletnią historią, ponieważ zostało wybudowane tuż po II wojnie światowej. W 2000 roku odbył się tam generalny remont, po którym oddano do użytku dwie, klimatyzowane sale: Zbyszka i Gerarda (nazwane na cześć Zbigniewa Cybulskiego i Gerarda Philipe’a). Ceny biletów to: 11-18 zł ulgowe, 11-20 normalne (w zależności od dnia tygodnia).  

Kino znajduje się przy ulicy Andersa 5, a dodatkowe informacje oraz aktualny repertuar można znaleźć na stronie internetowej www.muranow.gutekfilm.pl  

KINO.LAB

Bardzo kameralne miejsce, w którym szczególny nacisk kładzie się na filmy awangardowe, prezentacje sztuki wideo oraz kina niefabularnego. Wynika to z faktu, iż KINO.LAB jest częścią całościowego programu Centrum Sztuki Współczesnej, zorientowanego na takie działania. Bilety to koszt 7-14 zł w zależności od seansu.   

Kino znajduje się przy ulicy Jazdów 2, a dodatkowe informacje oraz aktualny repertuar można znaleźć na stronie internetowej www.kinolab.art.pl.

Popołudnie przy kawie...

Flaming&Co

Flaming&Co

Ciepłe, szykowne, białe wnętrza. Białe fotele, krzesła,…
Endorfina Foksal

Endorfina Foksal

Restauracja Endorfina mieści się w wyjątkowo pięknym Pałacu…
Café Lorentz

Café Lorentz

Café Lorentz to prawdziwy miejski ogród w centrum Warszawy.…
Zobacz więcej

Artykuły

Senses Restaurant

Senses Restaurant

Przewodnik Michelin to wydawana od ponad stu lat pozycja mająca…
zobacz inne