Warszawa

Saska Kępa - gdzie zjeść?

Saska Kępa to miejsce wyjątkowe. Można tam spacerować o każdej porze dnia. Mnóstwo tajemniczych uliczek, bliskość królowej polskich rzek i wiele ciekawych miejsc do zwiedzenia. A po spacerach czekają na nas liczne restauracje, aby ugasić pragnienie i zaspokoić  apetyt. Pokrótce przedstawiamy trzy restauracje warte uwagi.

Pikanteria 

Osiedlowa knajpa, swojska atmosfera i swojskie jedzenie. Szczególnie lubiany i polecany jest barszcz z uszkami oraz pierogi z pieca, a wszystko to w dobrej  cenie. Cena dania głównego to 20 -35 zł. Jeśli chcemy na chwilę uwolnić się od coca-coli i tym podobnych wynalazków Pikanteria przyjdzie nam z pomocą. Można tu bowiem spróbować wina z czarnego bzu, podpiwka czy kruszona – a wszystko to własnej roboty. Świetne miejsce dla miłośników polskiego jedzenia, wina i śpiewu, gdyż w każdy piątek w restauracji czeka na nas muzyka na żywo!   

Gdzie: ul. Walecznych 68a  

Kontakt: 22 616 02 02

www.pikanteria.waw.pl

Czynne: Poniedziałek – niedziela 10:00 – do ostatnich gości  

Czym dojechać z centrum: Tramwajem: 9, 24, 25 (przystanek Park Skaryszewski 04)  

Boathouse

Położenie nad brzegiem rzeki zobowiązuje, dlatego restauracja utrzymana jest w marynistycznym stylu. Centralnym elementem wystroju jest kilkuosobowa łódź oraz przeszklona ściana, z widokiem na dziki brzeg Wisły. Choć ceny są wysokie – za danie główne zapłacimy 40 zł i więcej, to potrawy serwowane w Boathose są tego warte! Króluje tutaj kuchnia śródziemnomorska – warto spróbować tygrysich krewetek w sosie śmietanowym. Dodatkowym atutem jest plac zabaw dla dzieci na świeżym powietrzu.  

Gdzie: Wał Miedzeszyński 389a  

Kontakt: 22 618 32 23 

www.boathouse.pl

Czynne: Poniedziałek – niedziela 12:00 – 22:00  

Czym dojechać z centrum: Autobusem: 117 (przystanek Wersalska 01)  

Trattoria Rucola 

Niech adres Was nie zmyli, tutaj dla odmiany serwowane są dania kuchni włoskiej, a więc pizza, brushetta i makarony.  Za danie główne, zapłacimy około 35-45 zł. W wybrane dni dostępne są świeże mule (45zł). Wystrój restauracji jest ciekawy – ściany obklejone liściastą i trawiastą fototapetą, natomiast meble, sufit i podłoga dla kontrastu całe w bieli. Jednak dekoracje nie powinny odwrócić naszej uwagi od pysznej pizzy, na bardzo cienkim i kruchym cieście z ogromną ilością dodatków!  

Gdzie: ul. Francuska 6  

Kontakt: 22 618 12 59

www.trattoriarucola.pl  

Czynne: Poniedziałek – niedziela 12:00 – 22:00  

Czym dojechać z centrum: Autobusem: 117 (przystanek Plac Przymierza 01)

Popołudnie przy kawie...

Flaming&Co

Flaming&Co

Ciepłe, szykowne, białe wnętrza. Białe fotele, krzesła,…
Endorfina Foksal

Endorfina Foksal

Restauracja Endorfina mieści się w wyjątkowo pięknym Pałacu…
Café Lorentz

Café Lorentz

Café Lorentz to prawdziwy miejski ogród w centrum Warszawy.…
Zobacz więcej

Artykuły

Senses Restaurant

Senses Restaurant

Przewodnik Michelin to wydawana od ponad stu lat pozycja mająca…
zobacz inne