Warszawa

Klubowe ulice stolicy

W Warszawie najwięcej klubów muzycznych skupionych jest w centrum miasta. Gwarantuje to łatwy dojazd i możliwość przemieszczania się z jednego lokalu do drugiego. W jakim kierunku udać się w poszukiwaniu najbardziej "imprezowych" ulic stolicy?

Na początek ulica Mazowiecka, która nieustannie przyciąga spragnionych dobrej zabawy klubowiczów. W weekendy tłumy przelewają się z jednego lokalu do drugiego. To tu zlokalizowane są najbardziej pożądane kluby w Warszawie: popularny Tygmont Live Club, Bank Club, pełen dyskotekowych rytmów Enklawa Club albo modny i z dużą dozą luksusu Papparazi. Uwagę zwraca także bardzo stylowy i dopracowany w każdym szczególe Watchme! Club, nowy na klubowej mapie Room13 czy przeniesiona z ul. Sienkiewicza Organza. Muzyczne propozycje klubów są różne – od tanecznych, gorących rytmów, przez pop, house, funky, r&b i aż po muzykę elektroniczną. Każdy znajdzie tu coś dla siebie.

Zagłębiem najbardziej ekskluzywnych klubów jest Plac Piłsudskiego. Wszystkie z nich wyraźnie aspirują do tytułu najbardziej luksusowych przestrzeni klubowych stolicy. W podziemiach Opery Narodowej Teatru Narodowego mieści się tajemniczy, orientalny Opera Club. Niewątpliwą atrakcją tego miejsca, oprócz świetnej muzyki i stylowego wystroju na najwyższym poziomie, jest chiński teatr cieni. Niedaleko zlokalizowany jest kolejny klub – Platinium. Goście mają tu do dyspozycji aż 1000 m2 powierzchni w eleganckich wnętrzach lokalu.

Wiele klubów upatrzyło sobie miejsce w okolicach ulicy Nowy Świat i Krakowskie Przedmieście. Nova Maska to udane połączenie klubu i restauracji. Klub często gości również wielu artystów. The Fame to inny ekskluzywny klub na najwyższym poziomie. Niedaleko mieście się także inspirujący DeLite Club– nowoczesne miejsce, łączące surowe wnętrze z designerskimi elementami. Jest to w pełni multimedialny klub, uznawany za jeden z najlepszych w Warszawie. Przy ul. Foksal ( w podziemiach Pałacu Zamoyskich) znajduje się wysublimowany Endorfina Club. Króluje tu funk, soul, disco i modern. Bliżej Starówki zlokalizowana jest natomiast powszechnie znana Harenda wzorowana na tradycyjnych londyńskich klimatach.

Tyły ulicy Nowy Świat to pubowo/barowe zagłębie stolicy nazywane potocznie "pawilonami". To dobry pomysł na początek klubowej przygody. Do wyboru jest kilkanaście niewielkich lokali, każdy utrzymany w oryginalnym klimacie. My polecamy Pewex, Precedens, Klaps, Kafe Fajka albo Boom Boom Room (Nowy Świat 22/28).

Po drugiej stronie Wisły, na warszawskiej Pradze znajduje się bardziej undergroundowe zagłębie klubowe, w typowym praskim klimacie. Praga w ostatnich latach przeżywa rozkwit. Przybywa tu wielu artystów, młodych ludzi tworząc nową, kreatywną przestrzeń miasta. Najwięcej klubów skupia się w okolicach ul. 11 Listopada: Skład Butelek, Chmury, Jedyne Wyjście, które stawia tylko na nowoczesne elektroniczne brzmienia oraz popularna Hydrozagadka.

W stolicy każdy odnajdzie swoje ulubione klubowe rytmy, a zabawa z pewnością będzie trwać do białego rana!

Enklawa

Enklawa

ul. Mazowiecka 12
Warszawa

Room 13

Room 13

ul. Mazowiecka 13
Warszawa

Popołudnie przy kawie...

Flaming&Co

Flaming&Co

Ciepłe, szykowne, białe wnętrza. Białe fotele, krzesła,…
Endorfina Foksal

Endorfina Foksal

Restauracja Endorfina mieści się w wyjątkowo pięknym Pałacu…
Café Lorentz

Café Lorentz

Café Lorentz to prawdziwy miejski ogród w centrum Warszawy.…
Zobacz więcej

Artykuły

Senses Restaurant

Senses Restaurant

Przewodnik Michelin to wydawana od ponad stu lat pozycja mająca…
zobacz inne