Warszawa

10 Najlepszych klubów w Polsce

Muzyka jest czymś co łączy pokolenia. Jak wybrać klub, który sprosta naszym oczekiwaniom? Poniżej przedstawimy zestawienie najlepszych (według internautów) klubów muzycznych, ocenianych przede wszystkim pod względem wkładu w rozwój polskiej sceny muzyki festiwalowej i klubowej.

Najlepszym klubem okazuje się być warszawski 1500m2 do wynajęcia. Klub jest centrum działań twórczych, gdzie swoje miejsce odnajdą nie tylko DJ-e i organizatorzy imprez, ale i projektanci mody. Dawna drukarnia kartograficzna na Powiślu zamieniona została w nietypowe wnętrze. Klub zachęca do realizacji autorskich pomysłów, wspierając tym samym wszelkie formy sztuki – także tej alternatywnej.

Odwiedzając wschodnią Polskę warto zajrzeć do Białegostoku i klubu Metro, które umieszczamy na drugiej pozycji naszej listy. To miejsce z wyjątkowym charakterem i świetnym nagłośnieniem. Dwa bary, sala taneczna, chillout room i miła obsługa gwarantują świetną zabawę do białego rana.

Poznań od dawna znany jest z miejsc z dobrą muzyką klubową. SQ klub muzyczny jest tego wspaniałym przykładem. To właśnie on w 2009 roku, jako pierwszy klub w Polsce, znalazł się w prestiżowym rankingu stu najlepszych klubów na świecie, a od 2006 roku jest w czołówce najlepszych klubów w kraju. Każdy kto odwiedzi Wielkopolskę powinien choć raz zajrzeć do SQ. Klub z pewnością przypadnie Wam do gustu.

Sopot znany jest z molo, ale jak każde nadmorskie miasto. posiada także bogate zaplecze rozrywkowe dla miłośników nocnego życia. Sfinks700 jest czwartym klubem na naszej liście. To miejsce które konsekwentnie kroczy szlakiem undergroundu, odrzucając popularną muzykę dyskotekową. Nierzadko występują tu młodzi, obiecujący twórcy.

Piąte miejsce zajął INQbator, czyli najlepszy klub w Katowicach. Zdobył już rzeszę wiernych fanów dzięki ciekawym i nietypowym propozycjom. Muzyka elektroniczna grana w klubie nabiera coraz ciekawszych brzmień, dzięki czemu to właśnie INQbator uznawany jest za wiodący ośrodek clubbingu w południowej Polsce.

Kolejny poznański klub w naszej dziesiątce to 8BiTÓW. Ciekawe brzmienia i DJ-e tworzą niepowtarzalną atmosferę, która przyciąga tłumy. Różnorodność tutejszych propozycji sprawia, że miłośnicy różnych gatunków muzycznych będą zadowoleni. Stolica Dolnego Śląska także ma się czym pochwalić. Klub LOG:IN we Wrocławiu przyciąga fanów muzyki elektronicznej – zarówno tej współczesnej, jak i klasyki z lat 80-tych. W klubie grają DJ-e z całej Polski. „Zalogujcie“ się na kolejną, świetną imprezę – w pewnością nie będziecie żałować.

Małopolska też potrafi się bawić. Klubokawiarnia Pauza w Krakowie zdobył sobie duże uznanie. Nazwa sugeruje krótką przerwę, ale gwarantujemy, że jeśli tu zajrzycie to przez najbliższe godziny nie będziecie nawet myśleć o odpoczynku. Stylowa kamienica skrywa w sobie nowoczesny klub, pełen niezwykłych rytmów.

Stolica posiada jeszcze jeden godny polecenia klub – Klub 55, zwany „piątkami“. Wernisaże, koncerty, muzyka na żywo – to tylko nieliczne z klubowych atrakcji. Bajkowa atmosfera, przepyszne drinki i wyjątkowe wnętrze w centrum Warszawy to bogata i zachęcająca oferta. Cykliczne wystawy sztuki i niepowtarzalne wydarzenia kulturalne przyciągają klubowiczów z całej Polski.

Naszą listę zamyka wrocławski klub Das lokal. Wyjątkowy styl i nietypowy sposób postrzegania otaczającej rzeczywistości, który nie znosi rutyny i ucieka od standardów, prezentuje zupełnie inne , wrocławskie nocne życie.

Room 13

Room 13

ul. Mazowiecka 13
Warszawa

Dekada

Dekada

ul. Grójecka 19/25
Warszawa

Enklawa

Enklawa

ul. Mazowiecka 12
Warszawa

Popołudnie przy kawie...

Flaming&Co

Flaming&Co

Ciepłe, szykowne, białe wnętrza. Białe fotele, krzesła,…
Endorfina Foksal

Endorfina Foksal

Restauracja Endorfina mieści się w wyjątkowo pięknym Pałacu…
Café Lorentz

Café Lorentz

Café Lorentz to prawdziwy miejski ogród w centrum Warszawy.…
Zobacz więcej

Artykuły

Senses Restaurant

Senses Restaurant

Przewodnik Michelin to wydawana od ponad stu lat pozycja mająca…
zobacz inne