Warszawa

Wypoczynek nad polskim morzem

Plaże rozciągają się na długość niemalże całej granicy morskiej Polski, tj. 440 km. To one w dużej mierze determinują kierunek urlopów Polaków. Nadmorskie miejscowości wymyślają coraz to nowe atrakcje, by przyciągnąć do siebie turystów. Poniżej krótki przegląd miejscowości, które cieszą się największą popularnością. Co stoi za ich sukcesem? Przeczytajcie.

Łeba

Nad morzem zwiedzających można spotkać o każdej porze roku, jednak niezaprzeczalnie to lato, a szczególnie lipiec i sierpień, są miesiącami sezonu urlopowego. Łeba zamienia się wtedy w całodobowy, tętniący życiem kurort. Zabawy organizowane są tu bez przerwy, podczas tańca nie ma chwili wytchnienia, bo znowu puścili wakacyjny hit. Bliskość morza i szum fal potęgują imprezową atmosferę – w każdym momencie można jednak odpocząć na pobliskiej, bardzo czystej plaży (10km!). Wytrwali poszukiwacze mogą na niej znaleźć bursztyny. Dla osób, które potrzebują ciszy i spokoju również znajdzie się coś ciekawego, otóż w okolicy jest się Słowiński Park Narodowy – z rzadkimi w Europie ruchomymi wydmami. Turyści z dziećmi mogą udać się do Łeba Park - Park Dinozaurów, by podziwiać ponad setkę realnie wykonanych figur.  

Hel

To raj dla surferów, miłośników kitesurfingu i podobnych sportów. Panują tu świetne warunki do ich uprawiania. A gdzie surferzy – tam dobra zabawa! Trzeba się rozglądać za plakatami reklamującymi naprawdę gorące i szalone imprezy. A czasem, wychodząc z klubu, można się naprawdę zdziwić, widokiem sympatycznej foki na brzegu morza. Podczas chwili wytchnienia warto udać się do centrum miasta, gdzie zachowało się wiele domków rybackich z końca XVIII i połowy XIX w.   

Mielno

Bezpieczne plaże i czyste morze – raj dla wczasowiczów. Mierzeja, na której położone jest Mielno ma ponad 10 km długości, dzięki czemu z pewnością znajdziemy idealne miejsce dla siebie. Oprócz wylegiwania się na plaży, można udać się na pieszą lub rowerową wycieczkę. Na aktywnych czekają liczne szlaki turystyczne.   

To dopiero sam początek listy najlepszych nadmorskich kurortów w Polsce. Który z nich wybrać? Wiele przydatnych informacji znajdziemy na stronach internetowych: 

nadmorze.ple-admorzem.net.pl lub wakacje.nad.morzem.net.

Popołudnie przy kawie...

Flaming&Co

Flaming&Co

Ciepłe, szykowne, białe wnętrza. Białe fotele, krzesła,…
Endorfina Foksal

Endorfina Foksal

Restauracja Endorfina mieści się w wyjątkowo pięknym Pałacu…
Café Lorentz

Café Lorentz

Café Lorentz to prawdziwy miejski ogród w centrum Warszawy.…
Zobacz więcej

Artykuły

Senses Restaurant

Senses Restaurant

Przewodnik Michelin to wydawana od ponad stu lat pozycja mająca…
zobacz inne