Warszawa

Warszawskie miejsca ze zdrową żywnością

Świadomość tego, jak ważne jest zdrowe odżywianie, stale wzrasta. Wraz z nią powstaje coraz więcej miejsc, w których można zaopatrzyć się w nieprzetworzoną żywność ekologiczną. W związku z tym, przygotowaliśmy kilka propozycji warszawskich miejsc, z którymi warto się zapoznać:

BioBazar

Trzy dni w tygodniu, w każdą środę, piątek i sobotę zachęcamy do zapoznania się z ofertą BioBazaru. Jest to kolorowy targ na świezym powietrzu. W tym miejscu znajdziecie wyłącznie świeże, ekologiczne warzywa i owoce, bezpośrednio od rolników i producentów. Sprzedawców można o wszystko zapytać i poprosić o poradę dotyczącą kupowanych produktów. Oprócz warzyw i owoców, na targu można znaleźć również: świeże jaja, nabiał, sery, drób, wędliny, ryby, ciasta, swojskie pieczywo, oleje, a nawet kosmetyki naturalne. Po zakupach, można zasiąść przy filiżance aromatycznej kawy i posłuchać jednego z koncertów. Dzieci w tym czasie będą mogły pohuśtać się na huśtawkach albo wziąć udział w ciekawych warsztatach.

Bazar Olkuska

Na Starym Mokotowie, 6 dni w tygodniu można zaopatrzyć się w polskie i zagraniczne produkty wysokiej jakości. Oferowane towary są starannie selekcjonowane, aby sprostać gustom nawet najbardziej wymagającym klientom. Bazar mieści się w zrewitalizowanym budynku, a także w specjalnie dobudowanej cześci. Klienci mogą zaopatrzeć się w najświeższe produkty regionalne: warzywa, owoce, przetwory, ryby, mięsa, wędliny, napoje, a także egzotyczne przysmaki z różnych zakątków świata.

Targ Śniadaniowy na Żoliborzu

Wszystkich stęsknionych za pysznym jedzeniem pod chmurką, połączonym z zakupami najlepszych produktów serdecznie zapraszamy do wspólnego świętowania. Tego lata Targ Śniadaniowy obecny jest w każdą sobotę do końca września również po drugiej stronie Wisły – w Parku nad Balatonem. W niedziele zaś na Skwerze AK Granat na Mokotowie. Niebawem nastąpi również otwarcie kolejnej, czwartej lokalizacji.  

Targ Śniadaniowy na Żoliborzu

w każdą sobotę od 9:00-16:00 róg Al.Wojska Polskiego i ul. Śmiałej  

Targ na Pradze Płd – Gocław

w każdą sobotę od 10:00-17:00 Park nad Balatonem (przy ul. Gen. R. Abrahama)  

Targ na Mokotowie i Ursynowie

w każdą niedzielę od 10:00-17:00 Skwer AK Granat (róg ul. Puławskiej i Woronicza) Park Przy Bażantarni

Forteca Kręgliccy

W każdą środę, fani zdrowych produktów mogą wybrać się na Targ Dobrego Jedzenia. Każdy komu zależy na ekologicznej żywności, bedą mogli zaopatrzyć się w świeże jaja, nabiał, wędliny i aromatyczne miody. Zioła, kawy, herbaty, a także zakupić różnego rodzaju mąki i kasze. Targ Rybny Na pl. Powstańców odnajdzie się każdy miłośnik ryb. Sole, żabnice, jesiotry, dorady, mieczniki, halibuty śledzie, sardynki, sardele, węgorze, makrele, to tylko niektóre z mnóstwa okazów świeżych rybek, w które można zaopatrzyć się na targu. Ponadto do wyboru są również różnego rodzaju przetwory rybne: pasztety z pstrąga, roladki z leszcza z morelą lub śliwką, czy śledzie z żurawiną, gruszką, piernikiem i pomidorem.

Wege Bazar

Dla wszystkich, którzy poszukują nowych, bezmięsnych smaków polecamy wegetariański bazar. Klienci znajdą tam domowe pierogi, ekologiczne warzywa, naturalne pieczywo na zakwasie, przepyszne wegańskie ciasta oraz naturalne suplementy diety. Wege Bazar otwiera się w różnych miejsach i porach. Więcej informacji znajdziecie na: https://www.facebook.com/wegebazar269/timeline

Popołudnie przy kawie...

Flaming&Co

Flaming&Co

Ciepłe, szykowne, białe wnętrza. Białe fotele, krzesła,…
Endorfina Foksal

Endorfina Foksal

Restauracja Endorfina mieści się w wyjątkowo pięknym Pałacu…
Café Lorentz

Café Lorentz

Café Lorentz to prawdziwy miejski ogród w centrum Warszawy.…
Zobacz więcej

Artykuły

Senses Restaurant

Senses Restaurant

Przewodnik Michelin to wydawana od ponad stu lat pozycja mająca…
zobacz inne