Warszawa

Street Food w Warszawie

Pojawiły się nagle i od razu podbiły serca warszawiaków! Stacjonarne i mobilne, z ofertą wegetariańską lub nie, kolorowe i z dobrymi cenami. Street foody – bo o nich mowa, zawładnęły stolicą. Frytki, burgery, naleśniki czy może sałatki? Wybór ofert jest naprawdę szeroki. O tym gdzie i co można zjeść dowiecie się właśnie tu.

Na sam początek krótki przegląd burgerowni – to najpopularniejsza forma street food, jaki zagościł w Warszawie.

Warburger znajdujący się na ul. Dąbrowskiego (róg Puławskiej) oferuje nietypowy wkład mięsny. Jeśli nie możecie patrzeć już na wołowinę, tutaj dostaniecie burgera z jeleniną bądź sarniną. Za jedną porcję zapłacimy 19-31 zł.

Przysmaki z USA oferuje również Bobby Burger, usytuowany na Mokotowie. Jako, że interes mieści się w przyczepie, z oferty można skorzystać od czasu do czasu na ul. Marszałkowskiej lub Świętokrzyskiej. Dobre ceny – już za 15 zł zjemy klasycznego hamburgera.

Nieco drożej (19-25 zł) jest na ul. Dobrej 14/16. Mieści się tam Dartburger. Oprócz burgerów zjeść tu można quesadillas, steki czy burito.  

Dużą konkurencję dla powyższych dań stanowią… zapiekanki. Ten PRL-owski smakołyk robi prawdziwą furorę! Najpopularniejszym miejscem, w którym można je zjeść są Zapiexy Luxusowe. Znajdziecie je w samym centrum na ul. Widok 19. Ceny są naprawdę atrakcyjne, a porcje olbrzymie.

Wypatrywać możecie również wozu Zapiekanka Snack Bus. Za 11 zł zaspokoić można apetyt w rozmiarze XXL. Jak to się mówi – do wyboru do koloru, bo znajdziecie tu aż 11 propozycji. Na mniejszy apetyt można zamówić połowę porcji. Na odważnych czeka zapiekanka z ananasem i nutellą!  

Kolejnym wartym polecenia miejscem jest Okienko, w którym serwują warszawskie frytki z… Belgii. Zasmakować tu można w najróżniejszych sosach własnej produkcji (1 zł). 

Tornado Cafe to z kolei mobilna kawiarnia. Ceny bardzo przystępne – 4 zł za espresso, a 8 zł za mokkę. Można również osłodzić sobie napój kawałkiem domowej szarlotki lub placka drożdżowego (4zł).

Słodko-słone wariacje na kółkach można także spotkać na Mokotowie i w jego okolicach. Riki Tiki Naleśniki znane są z wielkiego, puszystego naleśnika wypełnionego po brzegi farszem. Dla maniaków słodkości – naleśniki na słodko (z konfiturą lub kremem czekoladowym), dla smakoszy słonych smaków – na słono z serem, szynką i warzywami. Ceny: 5-7 zł.   

Wszystkie wyżej wymienione street foody łatwo można odnaleźć na Facebooku. Tam też szukajcie najświeższych wiadomości i promocji.

Popołudnie przy kawie...

Flaming&Co

Flaming&Co

Ciepłe, szykowne, białe wnętrza. Białe fotele, krzesła,…
Endorfina Foksal

Endorfina Foksal

Restauracja Endorfina mieści się w wyjątkowo pięknym Pałacu…
Café Lorentz

Café Lorentz

Café Lorentz to prawdziwy miejski ogród w centrum Warszawy.…
Zobacz więcej

Artykuły

Senses Restaurant

Senses Restaurant

Przewodnik Michelin to wydawana od ponad stu lat pozycja mająca…
zobacz inne