Warszawa

Speakeasy - tajne bary, o których jest głośno w stolicy

W Nowym Jorku, Londynie, Berlinie i wielu innych zachodnich miastach jest ich na pęczki – ekskluzywne, dostępne tylko dla wtajemniczonych bary i kluby są tematem rozpuszczanych pocztą pantoflową plotek i legend. Jednocześnie stosunkowo niewiele osób wie, gdzie dokładnie się znajdują i jak można się tam dostać, co dodatkowo zwiększa ich atrakcyjność na imprezowym planie miasta. Moda na speakeasy bary, czyli schowane przed widokiem przechodniów luksusowe lokale, dotarła również do Warszawy!

Historia speakereasy barów sięga lat 20. XX wieku, kiedy w Stanach Zjednoczonych przez 14 lat obowiązywała całkowita prohibicja. Alkohol można było wtedy kupić i spożywać jedynie w nielegalnych, nieoficjalnych cocktail barach, o których istnieniu i lokalizacji klienci dowiadywali się od znajomych, pocztą pantoflową. Dostęp do tych lokali był możliwy prawie wyłącznie dla bogatych obywateli, co decydowało o ekskluzywnej atmosferze klubów. Czas amerykańskiej prohibicji był też momentem, kiedy zaczęła się rozwijać sztuka barmańska – chcąc jak najbardziej ukryć smak alkoholu, pracownicy tajnych barów zaczęli tworzyć wyrafinowane koktaile i drinki.

Chociaż o prohibicji mało kto pamięta, a wysokiej jakości alkohol można kupić niemal wszędzie, tradycja speakeasy barów utrzymała się – głównie dlatego, że tajemniczy klimat wokół tych miejsc i ich ekskluzywny charakter przyciąga wszystkich tych, którzy lubią bawić się z klasą, doceniają dobre towarzystwo, najlepsze, niebanalne koktaile, a także dyskrecję, którą zapewnia bar. W Warszawie takich miejsc jest co najmniej kilka i pomimo niemal całkowitego braku reklamy, chętnych do zabawy w gronie wtajemniczonych nie brakuje.

6 cocktails

Położony w zabytkowej kamienicy w centrum Warszawy cocktail bar tylko dla wtajemniczonych to miejsce jednocześnie klimatyczne i bezpretensjonalne. Wykwalifikowani i charyzmatyczni barmani nie tylko tworzą unikatowe, efektowne koktaile, ale także potrafią ciekawie o nich opowiedzieć. Najlepsi didżeje i wyselekcjonowane towarzystwo sprawiają, że - pomimo ekskluzywnej atmosfery – gorące imprezy w 6 cocktails trwają do białego rana. Jeśli lubisz dreszczyk emocji i chcesz bawić się z klasą – zadzwoń pod numer 606 696 915, aby dowiedzieć się, jak dostać się do lokalu.

Weles

Jeśli szukasz bardzo eleganckiego lokalu z wyjątkowej jakości, wielokrotnie nagradzanymi koktailami, zajrzyj do Welesa na Nowogrodzkiej 11. Luksusowo wyposażone wnętrze robi wrażenie gustownie dobranymi antykami, skórzanymi fotelami, pięknym szkłem i rzeźbionym, drewniano-kamiennym barem. Weles to także bardzo dyskretne miejsce, które nadaje się zarówno na spotkanie biznesowe, jak i elegancką randkę.

Drink Bar za wypożyczalnią wideo

Miłośników zagadek z pewnością zainteresuje nietypowy drink bar, o którym wiadomo jedynie, że wejście do niego znajduje się... w wypożyczalni filmów. Na uzgodniony sygnał pracownik wypożyczalni wysuwa jedną z płyt i otwiera tajne drzwi do klimatycznego, tajnego klubu. Wnętrze jest nowoczesne i przytulne, bez zadęcia, a towarzystwo zróżnicowane. Dużą rolę odgrywa starannie dobrana muzyka. W przeciwieństwie do innych popularnych klubów, na doskonałe drinki czy piwo nie trzeba długo czekać – barmani pracują w systemie "free pouring", to znaczy nalewają alkohol "na oko", a co za tym idzie, znacznie szybciej.

Gabinet

Gabinet to kameralny klub w podziemiach jednej z warszawskich klubokawiarni. Ścisła selekcja sprawia, że w lokalu bawi się stosunkowo niewiele osób, ale jest to grupa tworząca niezwykłą atmosferę miejsca. Wnętrze wyposażone w stylu lat dwudziestych doskonale oddaje klimat baru speakeasy z czasu amerykańskiej prohibicji. Lokal stawia przede wszystkim na jakość i sposób podawania alkoholi, dzięki czemu jest to jedno z najbardziej prestiżowych pod wzlędem karty miejsc na mapie stolicy.

Popołudnie przy kawie...

Flaming&Co

Flaming&Co

Ciepłe, szykowne, białe wnętrza. Białe fotele, krzesła,…
Endorfina Foksal

Endorfina Foksal

Restauracja Endorfina mieści się w wyjątkowo pięknym Pałacu…
Café Lorentz

Café Lorentz

Café Lorentz to prawdziwy miejski ogród w centrum Warszawy.…
Zobacz więcej

Artykuły

Senses Restaurant

Senses Restaurant

Przewodnik Michelin to wydawana od ponad stu lat pozycja mająca…
zobacz inne