Warszawa

Najciekawsze kawiarnio-księgarnie w Warszawie

Jesień to idealny moment, żeby usiąść w wygodnym fotelu z filiżanką kawy i dobrą książką w ręku. Myślicie teraz o Waszym przytulnym mieszkaniu? My jednak polecamy wyrwać się na miasto do jednej z warszawskich kawiarnio-księgarni. Można tam dobrze zjeść, poczytać, zakupić ciekawą ksiażkę i oczywiście przyjrzeć się stolicy tonącej w kolorowych, jesiennych barwach.

Tarabuk to znana w Warszawie kawiarnio-księgarnia, która mieści się przy ulicy Browarnej 6. Pyszne lunche i śniadania to nie jedyny powód dla którego warto tu wpaść. Do wyboru mamy wiele ciekawych książek i nierzadko odbywają się tu spotkania z pisarzami, a także inne debaty oraz spotkania dyskusyjne. W tutejszej księgarni można trafić na naprawdę wyjątkowe pozycje. Zwykło się słyszeć, że w Tarabuku roi się od najciekawszych tytułów, ale nie brakuje tu również książek od mniej znanych pisarzy, które zachwycają czytelników. Do tego np. Sindbad czyli "mleczna kawa z dodatkiem kardamonu oraz miodu" i popołudnie będzie na pewno udane. Dobra wiadomość dla rodzin - lokal jest przyjazny dziecion i zadba również o ich czas.

Czuły Barbarzyńca (Dobra 31) to już kultowa kawiarnio-księgarnia. Wszystkim uzależnionym od czytania książek spodoba się ich olbrzymi wybór. W tym miejscu zderzają się pokolenia: Barbarzyńcę kochają zarówno młodzi jak i starsi. Atmosfera lokalu jest wyjątkowa. Dużym plusem są tu duże okna, z których można obserwować klimatyczne warszawskie Powiśle. Bardziej wygodni mogą zająć kanapy rozstawione na środku lokalu. Wielu twierdzi, że to właśnie tu serwuje się najlepszą czekoladę w mieście. Pewne jest jedno- Czuły Barbarzyńca zawsze oferuje literaturę z "najwyższej półki".

Zwolennicy literatury psychologicznej ucieszą się z odwiedzin w księgarni PSYCHE BOOKS&BAFE (Chodakowska 19/31). Księgarnia ma charakter naukowy i panuje tu zupełnie inna atmosfera niż w pozostałych tego typu lokalach. Nie zabraknie jednak pysznej kawy lub herbaty i oczywiście książek.

Na tyłach Nowego Świata (Gałczyńskiego 7), w kameralnym otoczeniu miejskich kamieniczek zlokalizowana jest kolejna kawiarno-księgarnia, która specjalizuje się w literaturze non-fiction. Mowa o Wrzeniu Świata - zacisznej przestrzeni pełnej pasjonatów kultury dokumentalnej, ale nie tylko. Od otwarcia w 2010 roku odbyło się tu całe mnóstwo spotkań, pokazów, debat, a także premier książek. We Wrzeniu działa też kawiarnia, a w weekendy organizowane są śniadania w formie otwartego bufetu, gdzie za jednorazową opłatą każdy je tyle, na ile ma ochotę (sobota i niedziela w godzinach 10:00-13:00). W sezonie letnim do dyspozycji gości są leżaki, nad którymi rozkładają się korony drzew niczym zielone parasole. Z kolei gdy zaczynają już dokuczać niskie temperatury, można skorzystać z ciepłych koców, poduszek i rozsiąść się na jednym z dużych parapetów. Żeby być na bieżąco warto śledzić stronę księgarni oraz: WWW.instytutR.pl

Jedną z najciekawszych pod względem wnętrza kawiarno- księgarni jest Bily Konicek czyli Biały Konik (Kredytowa 1). Kawiarnia zlokalizowana jest w budynku Państwowego Muzeum Etnograficznego. Jasny wystrój, drewno w nowoczesnym wydaniu, pyszna kawa parzona m.in. metodą barzylijską, japońską, w tle muzyka etniczna i książka w ręku ( do wyboru z zakresu kulturoznawstwa, filozofii, beletrystyki, a także sztuki) - o takim popołudniu na pewno każdy z nas nie raz myślał.

Ci, którzy znajdą się w okolicach Placu Konstytucji powinni odwiedzić MiTo art.café.books (Ludwika Waryńskiego 28). MiTo to księgarnia artystyczna oraz humanistyczna, galeria sztuki i nietuzinkowaa kawiarnia – wszystko to razem tworzy nowoczesną przestrzeń, głęboko zaangażowaną społecznie. Miejsce zawsze tętniące życiem i jedyne w swoim rodzaju.

Więcej informacji o najciekawszych warszawskich kawiarniach znajdziecie w dziale Restauracje i kawiarnie.

Zapraszamy!

Popołudnie przy kawie...

Flaming&Co

Flaming&Co

Ciepłe, szykowne, białe wnętrza. Białe fotele, krzesła,…
Endorfina Foksal

Endorfina Foksal

Restauracja Endorfina mieści się w wyjątkowo pięknym Pałacu…
Café Lorentz

Café Lorentz

Café Lorentz to prawdziwy miejski ogród w centrum Warszawy.…
Zobacz więcej

Artykuły

Senses Restaurant

Senses Restaurant

Przewodnik Michelin to wydawana od ponad stu lat pozycja mająca…
zobacz inne