Warszawa

Multi-tapsy czyli warszawski szlak piwny

Ostatnio coraz modniejsze stają się typowo piwne puby i bary, które oferują klientom szeroki wybór tego trunku, zarówno z tych popularnych jak i z mniejszych, regionalnych browarów. Do tego oczywiście odpowiednie przekąski i charakterystyczna, gwarna atmosfera przy której wszystko smakuje jeszcze lepiej. W poszukiwaniu najlepszego schłodzonego piwa zapraszmy do kilku lokali w Warszawie.

Kufle Kapsle to stylowy pub w samym centrum miasta (Nowogrodzka 25) . Dość ciemne, ceglane wnętrza wraz z nastrojowym oświetleniem tworzą świetną oprawę dla tego typu miejsca. Można tu spróbować piwa z dwóch pomp i 8 nalewaków, jest także spory wybór piw butelkowych , a jeśli jesteście niezdecydowani to proponujemy deskę piw z wyborem 4 gatunków piw lanych do wyboru. Klienci mogą również częstować się prażonymi ziarnami, których smak idealnie komponuje się z piwem. Co chwilę pojawiają się także różne premiery piwne w iście artystycznej oprawie z udziałem browarników. Polecamy piwomaniakom!

Niedaleko bo przy Żurawiej 32/34 znajduje się Piw Paw – pierwszy hipertap w stolicy, który posaida aż 57 nalewaków! Piw Paw to również sklep – do wyboru jest około 200 rodzajów piw butelkowanych. Do domu można również zabrać piwa z nalewaków w butelkach PET lub szklanych (dostęnych za drobną opłata na miejsc). Ciekawą opcją jest również degustacja piwa: próbować można do woli bo jedna porcja (mały kieliszek ) kosztuje tylko 1 PLN. W ofercie znajdziemy również cydry.

Przy Freta 19, pod zabawnym szyldem z czerwonym słoniem działa Delirium Tremens. Lokal na warszawskiej Starówce specjalizuje się w specyficznych piwach belgijskich podawanych w oryginalnym szkle. Są to nierzadko monce piwa – nawet do 10% . Ich wybór jest przeogromny- 200 gatunków piwa ( w tym 18 w nalewakach). Ceny nie należą do najniższych, ale właściciele twierdzą, że ma to odbicie w jakości podawanych piw. Delirium Tremens ma również do zaproponowania belgijską kuchnię. Można więc wybrać się tu na wyśmienity obiad lub po prostu skomponować przekąski do ulubionego piwa.

Jedna Trzecia craft beer bar (Wilcza 50/52) to nowe miejsce na piwnym szlaku Warszawy. Tu również znajdziemy niemały wybór piw butelkowanych oraz 8 kranów. Lokal skupia się na rzemieślniczych browarach z Polski i z całego świata: do wyboru wity, lambiki, blondy, bruiny, triple i quadruple. Nie doszukamy się tu piw koncernowych. Warto również zajrzeć do resturacji "siostry": Dwie Trzecie znajduje się w sąsiedztwie i serwuje kuchnię śródziemnomorską.

Przy Nowym Świecie, jednej z najbardziej rozpoznalawalnych arterii Warszawy, działa kolejny multi-tap. Mowa oczywiście o Cuda Na Kiju. Zasmakować można tu w około 16 gatunkach piwa z beczki . Co powiecie na np. Rowing Jack lub Raciborskie Pils?

Warto także odwiedzić Małe Piwo (Oleandrów 4), czyli bardziej kameralny lokal specjalizujący się w piwie z małych, lokalnych browarów. Uwaga! Czasem odbywają się tu zawody piwne. Z kolei po praskiej stronie miasta nie można pominąć  Po Drugiej Stronie Lustra (Jagielońska 22), który dba o wybór najlepszych piw dla swoich klientów. Ceny już od 5 PLN.

Smakosze piwa, będziecie zachwyceni!

Popołudnie przy kawie...

Flaming&Co

Flaming&Co

Ciepłe, szykowne, białe wnętrza. Białe fotele, krzesła,…
Endorfina Foksal

Endorfina Foksal

Restauracja Endorfina mieści się w wyjątkowo pięknym Pałacu…
Café Lorentz

Café Lorentz

Café Lorentz to prawdziwy miejski ogród w centrum Warszawy.…
Zobacz więcej

Artykuły

Senses Restaurant

Senses Restaurant

Przewodnik Michelin to wydawana od ponad stu lat pozycja mająca…
zobacz inne