Warszawa

Wegańskie i wegetariańskie lokale w stolicy

Wraz z rodzącymi się potrzebami konsumentów powstają nowe restauracje i kawiarnie odpowiadające ich preferencjom żywieniowym. W stolicy znajdziemy co raz więcej wartych uwagi lokali wegańskich i wegetariańskich, które oferują szeroki wybór tego typu dań. Kuchnia wegańska i wegetariańska wcale nie jest nudna! Jej zwolennicy rozszkoszują się całą paletą zdrowych, wyjątkowych przysmaków. Ci, którzy nie mieli z nią jeszcze do czynienia powinni koniecznie przekonać się o jej zaletach chociażby dla samej przyjemności podniebienia.

Lokal o chwytliwej nazwie Krowarzywa znajduje się w samym centrum miasta (ul. Hoża 42) i proponuje najlepsze w mieście wegańskie burgery. Właściciele kawiarni zapewniają, że ich potrawy nie mają nic wspólnego z mrożonkami, glutaminianem sodu i GMO, a mikrofala nigdy nie była im towarzyszem w kuchni. Ekologia, fair trade i prawa zwierząt są tu na pierwszym miejscu, Czego jeszcze można spodziewać się po Krowierzywej? Uwagę przykuwają wegańskie ciasta, na miejscu wypiekane bułki na bazie masła roślinnego oraz ciekawe koktajle i napoje.

Restauracja Veg Deli (ul. Radna 14) zlokalizowana jest na warszawskim zielonym Powiślu. Prowadzą ją mama z córką- duet idealny. To z pewnością bardzo stylowy i nowoczesny lokal. Nie brakuje tu przysmaków kuchni wegetariańskiej i wegańskiej tworzonych tylko na bazie sezonowych produktów. Veg Deli mieści się w wyjątkowej starej kamienicy z dużymi oknami. W okresie letnim właścicielki otwierają tu także klimatyczny ogródek. Na świeżym powietrzu wszystko smakuje jeszcze lepiej. Można tu organizować przyjęcia, spotkania biznesowa lub zabrać całą rodzinę np. na niedzielny obiad.

Tarabuk (ul. Browarna 6) oferuje z kolei połączenie kawiarni i księgarni. Klienci chwalą sobie tutejszy wybór propozycji literackich. W menu lokalu znajdziemy m.in. śniadania, pyszne ciasta, kawę, herbatę, koktajle oraz menu dla dzieci, które w Tarabuku z pewnością znajdą dla siebie miejsce. Przygotowana jest także oferta dla kobiet w ciąży i karmiących . W kawiarni odbywa się również wiele spotkań . Dzieci na pewno zachwyci tarabajanie czyli opowiadanie bajek w Tarabuku!

Zwolennicy przysmaków z Izraela powinni zaplanować swój lunch w Tel-Aviv Cafe przy ulicy Poznańskiej 11. Panująca tu swobodna atmosfera sprzyja towarzyskim spotkaniom. Mile są także widziane czworonogi, dla których być może znajdzie się nawet miska z wodą. Tel-Aviv Cafe może poszczycić się w 100% wegańskim i bezglutenowym menu (posiada Certyfikat Polskiego Stowarzyszenia Osób z Celiakią i na Diecie Bezglutenowej). Warto spróbować prawdziwego hummusu, kofty czy Buddha burgerów. To raj dla zwolenników świeżych warzyw i ziół. Wrażenie robi także wnętrze lokalu, które świetnie oddaje bliskowschodni klimat.

Marrakesh Café (al. Jerozolimskie 123a) to siostra Tel-Aviv cafe, która również utrzymuje ten sam wysoki poziom. Marokańskie śniadania, całodniowe niedzielne fiesty, wegańskie bezglutenowe ciasta- to tylko wstęp do długiej listy restauracyjnych propozycji wśród których królują wegańskie i wegetariańskie przysmaki. W tym miejscu czas płynie zdecydowanie wolniej.

W poszukiwaniu wegańskich i wegetariańskich specjałów warto także wybrać się do wegańskiej cukierni, piekarni oraz kawiarni - Dolce & Vegan ( ul. Marszałkowska 115) albo do stosunkowo nowej wege kawiarni Mysa (ul. Wilcza 60) oferującej pyszne jedzenie w towarzystwie świetnej muzyki i planszowych gier. Lista wegańskich i wegetariańskich lokali w Warszawie stale sie powiększa dlatego warto na bieżąco śledzić mapę gastronomiczną stolicy.

Popołudnie przy kawie...

Flaming&Co

Flaming&Co

Ciepłe, szykowne, białe wnętrza. Białe fotele, krzesła,…
Endorfina Foksal

Endorfina Foksal

Restauracja Endorfina mieści się w wyjątkowo pięknym Pałacu…
Café Lorentz

Café Lorentz

Café Lorentz to prawdziwy miejski ogród w centrum Warszawy.…
Zobacz więcej

Artykuły

Senses Restaurant

Senses Restaurant

Przewodnik Michelin to wydawana od ponad stu lat pozycja mająca…
zobacz inne