Warszawa

Muzyka na żywo

Warszawska scena muzyczna obfituje w koncerty polskich i światowych gwiazd. Od ostrego rocka przez popowe brzmienia aż po jazzowe wibracje – miłośnicy każdego gatunku znajdą coś dla siebie. Gdzie szukać informacji? Koniecznie śledźcie nasz dział "Kultura i wydarzenia" , gdzie na bieżąco dodajemy informacje o najciekawszych wydarzeniach w stolicy. Jest w Warszawie kilka miejsca, które zawsze warto mieć na oku jeśli nie chcecie, żeby ominęło Was najlepsze "granie" w mieście.

Największe i najbardziej spektakularne koncerty w Warszawie odbywają się oczywiście na Stadionie Narodowym. Obiekt może pomieścić około 72 900 osób. Od otwarcia w 2012 roku rozbrzmiewają tu wspaniałe głosy najbardziej popularnych światowych gwiazd. Dobrze pamiętamy niezapominany koncert Beyonce w 2013 roku, przeszywający Coldplay czy najlepszego wśród najlepszych - Paula McCartney'a . To również tu co roku odbywa się Orange Warsaw Music Festival, który gościł już takie gwiazdy jak: Kings of Leon, Florence and the Machine, Fatboy Slim czy David Guetta. Pokaźna i nowoczesna bryła Stadionu Narodowego daje bardzo duże możliwośći w organizacji tego typu imprez. Oprawa koncertów zawsze robi wrażenie i dostarcza niesamowitych wrażeń przybyłym gościom. Już nie możemy doczekać się kolejnych muzycznych występów na rewelacyjnej scenie warszawskiego Stadionu Nardodowego!

Zlokalizowana we wnętrzach Pałacu Klutury i Nauki, Sala Kongresowa to kolejna widowiskowa przestrzeń, która w swoich lożach, balkonach i amifiteatrze pomieści aż 2 880 widzów. W stylowych wnętrzach obiektu odbywają się wspniałe gale i największe imprezy. Obiekt gościł m.in. Grupę The Rolling Stones, Marlene Dietrich, Skunk Anansie , Ringo Starr, Patti Smith i wielu innych. Co roku organizowany jest tu także jeden z największych festiwali Jazzowych w Europie: Jazz Jamboree, którego początki sięgają 1965 roku. Odbywa się tu również wiele koncertów z gatunku muzyki poważnej.

Wspaniałych wydarzeń muzycznych doświadczymy również na hali widowiskowo-sportowej TORWAR. W październiku zagra tu .min James Blunt, a na listopad szykują się zapewne fani amerykańskiej pop-rockowej grupy One Rupublic.

Przeglądając warszawską scenę muzyczna nie można pominąć Stodołę,z którą tak mocno czuje się związana gwiazda zespołu Perfect- Grzegorz Markowski, a także Jan Borysewicz. Stodoła to lata historii wielu polskich grup ,które tu rozpoczynały swoją karierę. Przez scenę klubu przewinęła się cała masa zespołów: https://www.stodola.pl/artysta.htm. Dziś grają tu wielkie gwiazdy ze światowej sceny.

Syreni Śpiew to z kolei jedna z najmodniejszych przestrzeni w stolicy. Klub mieści się we wnętrzach modernistycznego budynku w Parku Rydza Śmigłego . Oprócz imprez klubowych odbywaja się tu ciekawe koncerty polskich i zagranicznych artystów. Warto również śledzić tutejsze cykliczne imprezy z muzyką graną na żywo.

Kiedyś kino, dziś teatr i klub oraz jedna z najważniejszych muzycznych scen w Warszawie. Mowa oczywiście o Palladium. Na koncertach obiekt zawsze wypełniony jest po same brzegi i nic dziwnego skoro gości w swoich murach takie gwiazdy jak np. Bonobo, Tom Odell, Crystal Fighters , Agnes Obell, Emiliana Torrini, Artur Rojek, Brodka. A to czeka Was w Palladium w najbliższym czasie: http://www.palladium.art.pl/koncerty/range.listevents/-

W pobliżu Placu Trzech Krzyży zlolalizowany jest kultowy już Basen. Faktycznie kiedyś miejsce to funkcjonowało jako kąpielisko. Dziś natomiast dostarcza widzom wspaniałych muzycnzych doznań w ciekawej modernistycznej bryle klubu. Wkrótce odbędzie się tu koncert Jessie Ware i Lamb. Pamietajcie także o Selector Festival, który startuje w Basenie już w listopadzie. Zagra m.in. SBTRKT.

Śledźcie również muzyczne propozycje w warszawskich Hybrydach, Hydrozagadce, 1500 m2 do wynajęcia lub Progresji. Tu również nierzadko goszczą najbardziej pożądane gwiazdy sceny muzycznej, a także bardziej niszowi muzycy.

Popołudnie przy kawie...

Flaming&Co

Flaming&Co

Ciepłe, szykowne, białe wnętrza. Białe fotele, krzesła,…
Endorfina Foksal

Endorfina Foksal

Restauracja Endorfina mieści się w wyjątkowo pięknym Pałacu…
Café Lorentz

Café Lorentz

Café Lorentz to prawdziwy miejski ogród w centrum Warszawy.…
Zobacz więcej

Artykuły

Senses Restaurant

Senses Restaurant

Przewodnik Michelin to wydawana od ponad stu lat pozycja mająca…
zobacz inne