Warszawa

Imprezy na plaży, czyli najlepsze klubokawiarnie nad Wisłą

Zbliża się sezon imprez w plenerze – słoneczna pogoda sprzyja relaksowi w gronie znajomych i klubowym szaleństwom do białego rana. Jeśli mieszkasz w Warszawie i masz ochotę na aktywny wypoczynek nad wodą, mamy dobrą wiadomość: nie musisz wyjeżdżać na weekend poza miasto. Nadwiślańskie plaże zapełnią się w tym roku imprezowiczami korzystającymi z bogatej oferty wydarzeń rozrywkowych i kulturalnych, jakie odbędą się m. in. na warszawskim Powiślu.

Stacja Mercedes

Definitywnie największym nadwiślańskim projektem tego lata jest powrót na Powiśle Stacji Mercedes, czyli centrum kulturalno-rozrywkowego będącego wynikiem współpracy Mercedes-Benz Polska i Grupy Warszawa. W tym roku organizatorzy postawili na nowoczesny, miejski design i zróżnicowany program wydarzeń – tak, aby każdy i każda dobrze się bawili. W eleganckiej, nowocześnie zaaranżowanej przestrzeni pawilonu Stacji Mercedes znajdzie się coś dla miłośników motoryzacji, dobrej polskiej muzyki, filmów i sportu.

Inauguracja sezonu letniego w Stacji Mercedes zapowiedziana jest już na 13 czerwca. Otwarcie sezonu umili kameralny koncert Gaby Kulki, pierwsze z wielu zapowiedzianych wydarzeń muzycznych. Futurystyczny budynek stanie się nocą przestrzenią idealną do imprezowania w prawdziwie miejskim stylu. Miłośnicy motoryzacji i sportów motorowych będą mieli okazję do skorzystania z jazd próbnych, udziału w warsztatach i prelekcjach. Mocnym punktem programu będą transmisje Formuły 1 na dużym ekranie.

Stacja Mercedes będzie działać przez całe lato, aż do 6 września, na rogu ul. Kruczkowskiego i al. 3 maja w Warszawie. Wstęp na wszystkie wydarzenia – wolny!

Warszawa Powiśle

Kolejnym miejscem, które warto odwiedzić tego lata, jest położona w budynku dawnej poczekalni kolejowej niewielka klubokawiarnia Warszawa Powiśle. W ciągu dnia to spokojne miejsce, gdzie można zjeść śniadanie czy lunch pod chmurką – lokal specjalizuje się w pysznej, domowej jajecznicy, kanapkach i sałatach. Wieczorami odbywają się tu koncerty i imprezy taneczne, które rozgrzewają całą okolicę. Do "PKP", jak nazywa się w skrócie klub, ściągają tłumy – zarówno tych, którzy chcą posiedzieć ze znajomymi przy drinku, jak i miłośników tanecznych rytmów.

Temat Rzeka

Plaża to doskonała lokalizacja na imprezę, jeśli oczekujesz niezapomnianego klimatu, pięknych widoków i przyjaznej przestrzeni, a także chcesz uniknąć zatłoczonych i zadymionych klubów. Wiedzą o tym twórcy klubu Temat Rzeka – miejsca kulturalno-rozrywkowego, położonego w malowniczym punkcie widokowym nieopodal lasu, na prawym brzegu Wisły przy Moście Poniatowskiego. Lokal sprzyja różnym formom zabawy – obszerny parkiet i dobrze wyposażony bar sprawdzi się na imprezach tanecznych, miłośnicy sportu i rekreacji chętnie pograją na plaży, a jeśli chcesz stworzyć wyjątkowy klimat, możesz wraz ze znajomymi rozpalić ognisko w wyznaczonym miejscu.

La Playa

Kolejnym plażowym klubem w Warszawie jest słynny lokal La Playa – oblegany przez miłośników gorących latynoskich rytmów. Czynny od maja do końca września, klub tworzy unikalny, wakacyjny klimat, dostępny w środku wielkiego miasta! La Playa oferuje nie tylko wyjątkowe drinki, najlepszych DJ'ów i gorącą atmosferę, ale także widok na piękną panoramę oświetlonego nocą Starego Miasta.

Niedorzeczni

Jedno z najmodniejszych miejsc nad Wisłą – Niedorzeczni – to inicjatywa dawnego klubu 1500m2 i Fundacji Horyzont. Ta przyjazna rozrywce przestrzeń to 700 metrów kwadratowych wypełnionych leżakami, kontenerami z barem, scena klubowa, dancefloor i ekran kinowy. Przez całe lato trwać tu będą imprezy taneczne z muzyką niezależną, a także targi, spotkania, koncerty i wydarzenia kulturalne.

Cud Nad Wisłą

Cud Nad Wisłą to miejsce kultowe – jeden z pierwszych plażowych klubów w Warszawie, w sezonie gromadzi tysiące imprezowiczów każdego weekendu. Oprócz trwających do rana potańcówek organizowane są tu targi mody i jedzenia, warsztaty, koncerty i inne eventy przyciągające miłośników polskiej młodej muzyki. Dla wielu Warszawiaków jest to też po prostu miejsce na popołudniowy relaks z dobrym, chłodnym piwem i książką.

Popołudnie przy kawie...

Flaming&Co

Flaming&Co

Ciepłe, szykowne, białe wnętrza. Białe fotele, krzesła,…
Endorfina Foksal

Endorfina Foksal

Restauracja Endorfina mieści się w wyjątkowo pięknym Pałacu…
Café Lorentz

Café Lorentz

Café Lorentz to prawdziwy miejski ogród w centrum Warszawy.…
Zobacz więcej

Artykuły

Senses Restaurant

Senses Restaurant

Przewodnik Michelin to wydawana od ponad stu lat pozycja mająca…
zobacz inne