Warszawa

Impreza w stylu Bollywood

Zainteresowanie kuchnią indyjską wśród polskich restauratorów nie słabnie, a mieszkający w Polsce Hindusi chętnie otwierają w Warszawie coraz to nowe indyjskie restauracje. Indyjska tradycja kulinarna jest niezwykle bogata, a co za tym idzie – stale atrakcyjna. Coraz popularniejsze stają się także bary z sheeshą, gdzie można zrelaksować się przy fajce wodnej, a także kluby w stylu bollywodzkim. Zabawie w indyjskim klimacie towarzyszą często pokazy tańca brzucha, kolorowe stroje czy tradycyjne malowanie dłoni henną.

Magię wszystkich lokali nawiązujących do tradycji dalekich Indii łączy Bollywood Lounge. Restauracja, shisha bar i klub w jednym, położone w najbardziej prestiżowej warszawskiej lokalizacji – na Nowym Świecie – co weekend przyciągają setki radosnych imprezowiczów. Wielokulturowy tłum chętnie bawi się na odbywających się tu regularnie imprezach: koncertach muzyki live w każdy wtorek, imprezach tanecznych w piątki i soboty, a także niedzielnym karaoke.

Kolorowe wnętrze jest wyposażone w orientalnym stylu. Złote dekoracje przywodzą na myśl przepych hinduskich świątyni, a wysokie, turkusowe kanapy i rzeźbione drewniane stoliki tworzą atmosferę luksusu. Bogato wyposażony bar oświetlają efektowne lampy w stylu Art Deco, a tło stanowią eleganckie fajki wodne. Muzyka w stylu Bollywood i syk dymu w sziszach kreują przyjemną, orientalną atmosferę.

Bollywood Lounge to doskonałe miejsce dla tych, którzy od piątkowego wieczoru oczekują nie tylko szaleństwa na parkiecie, dobrego piwa i drinków. Czynna do późnych godzin wieczornych kuchnia pozwala nasycić się wyśmienitymi indyjskimi daniami. Szerokie menu obejmuje lekkie sałatki, aromatyczne zupy, dania mięsne, rybne i wegetariańskie o różnym stopniu ostrości. Specjalnością lokalu są tradycyjne potrawy z pieca tandoor, a do każdego dania podawany jest wypiekany na miejscu chlebek naan,tandoori roti lub lacha prantha oraz ryż. Na szczególną uwagę zasługuje bogata oferta aromatycznych potraw z klasycznego indyjskiego sera paneer. Pikantne dale z soczewicą i fasolą, samosy, kurczak w sosie curry i tikka masala, ryż smażony z warzywami – to tylko niektóre ze smaków, których możemy spróbować w Bollywood Lounge.

Oprócz muzyki bollywoodzkiej, można tu usłyszeć różne gatunki muzyki elektronicznej w wykonaniu najlepszych polskich i światowych DJ-ów. O zbliżających się imprezach dowiesz się, śledząc fanpage klubu na Facebooku: https://www.facebook.com/bl.warsaw

Popołudnie przy kawie...

Flaming&Co

Flaming&Co

Ciepłe, szykowne, białe wnętrza. Białe fotele, krzesła,…
Endorfina Foksal

Endorfina Foksal

Restauracja Endorfina mieści się w wyjątkowo pięknym Pałacu…
Café Lorentz

Café Lorentz

Café Lorentz to prawdziwy miejski ogród w centrum Warszawy.…
Zobacz więcej

Artykuły

Senses Restaurant

Senses Restaurant

Przewodnik Michelin to wydawana od ponad stu lat pozycja mająca…
zobacz inne