Warszawa

10 Najlepszych parków wodnych

Polska może i nie należy do najcieplejszych krajów Europy, ale jeśli chodzi o parki wodne to naprawdę mamy się czym pochwalić. Jest ich tak dużo, że ciężko się zdecydować, które z nich wybrać. Poniższe zestawienie przedstawia 10 najlepszych (naszym zdaniem) parków wodnych.  

Na jej czele znalazła się Terma Białka w Białce Tatrzańskiej. To nowoczesny kompleks rekreacyjno-rehabilitacyjny oraz spa. W jego ofercie znajduje się aż 14 basenów termalnych z wodą leczniczą w temperaturze do 38 stopni Celsjusza. Dbając o potrzeby swoich klientów, usługi podzielono na cztery strefy, w których każdy znajdzie odpowiednią dla siebie. Terma Białka posiada brodziki dla najmłodszych, baseny główne i rekreacyjne, zjeżdżalnie, jacuzzi, restaurację, różnorodny zespół saunowy oraz gabinety SPA & Wellness.  

Kolejną pozycję zajmuje warszawski Wodny Park, czyli popularna Warszawianka. Jego sportowo-rekreacyjny charakter doceniają nie tylko mieszkańcy stolicy, ale także wszyscy przyjezdni. Jest on jedynym w stolicy (i jednym z nielicznych w kraju) obiektem posiadającym basen olimpijski. Różnorodnie wyposażona strefa rekreacyjna oferuje mnóstwo atrakcji, zarówno dla najmłodszych, jak i dla seniorów. Zaplecze sportowe nie ogranicza się jedynie do basenów. Obiekt posiada własne korty do squasha, kręgielnie oraz fitness park.  

Baseny Mineralne Solec-Zdrój uplasowały się na ostatnim miejscu naszego podium. Innowacyjny kompleks łączy rekreację, relaks i lecznictwo uzdrowiskowe,. Przyciąga swych klientów różnorodnością dostępnych tu wód m.in. sodowych i o dużym stężeniu ziół. Posiada on także jedyny w Polsce basen z najsilniejszą na świecie solanką siarczkową. Liczne zjeżdżalnie i natryski gwarantują udaną zabawę każdemu z gości.  

Tuż za podium naszego zestawienia znalazł się kompleks wypoczynkowy Sandra SPA w Karpaczu. Posiada on własną bazę noclegową i zachęca do odwiedzin na dłużej. Cena basenów jest oczywiście wliczona w nocleg. Sztuczna rzeka czy baseny termalne z pewnością przypadną Wam do gustu.  

Miejsce piąte naszej listy to Park Wodny Tarnowskie Góry, oferujący nie tylko liczne baseny ze sztuczną falą i rwącą rzeką, ale także naukę pływania, baseny sportowe i wiele innych atrakcji. Główną z nich są specjalne łóżka powietrzne do masażu całego ciała. Sezonowo w parku otwarte jest także lodowisko i skatepark.  

Aquapark Kalisz to jeden z najnowszych polskich centrów rozrywki wodnej. Jego olbrzymia powierzchnia zapewnia wiele miejsc do wspaniałej zabawy dla całej rodziny. Każdy znajdzie tutaj coś dla siebie. Rodzinne zjeżdżalnie, ławeczki i leżaki wodne, gejzery to zaledwie mały ułamek tego, co czeka na gości aquaparku.  

Kolejny aquapark na liście znajduje się w Kutnie. Oprócz bogatej oferty basenów, posiada także specjalną widownię przy zbiorniku sportowym, ofertę różnego rodzaju masaży, ścianki wspinaczkowe, ruchome kamienie i wiele innych atrakcji godnych polecenia.  

W małej, mało komu znanej, miejscowości Kleszczów znajduje się Solpark. Oprócz basenów, zjeżdżalni i strefy spa, w ofercie posiada także bogate zaplecze konferencyjno-szkoleniowe z bazą noclegową i restauracjami.  

Termy Uniejów to baseny termalne położone u podnóża XIV-wiecznego zamku. Lecznicze wody tych basenów i wyjątkowo klimatyczna okolica powodują, że wypoczynek w tym miejscu staje się marzeniem niejednego turysty. Aromatyczne łaźnie, sauny i gabinety masażu przyciągają osoby szukające relaksu i wypoczynku.  

Stolica Dolnego Śląska także ma coś do zaoferowania – wyjątkowy Wrocławski Park Wodny oferujący różnego rodzaju baseny, strefę rekreacyjną, sportową, a także specjalną strefę dla najmłodszych. Duża ilość saun i bogate zaplecze usług spa pozwala „Wrocławskiemu Parkowi Wodnemu” znaleźć się w dziesiątce najlepszych polskich parków wodnych.  

Zapraszamy do krainy wodnej rozrywki.

Popołudnie przy kawie...

Flaming&Co

Flaming&Co

Ciepłe, szykowne, białe wnętrza. Białe fotele, krzesła,…
Endorfina Foksal

Endorfina Foksal

Restauracja Endorfina mieści się w wyjątkowo pięknym Pałacu…
Café Lorentz

Café Lorentz

Café Lorentz to prawdziwy miejski ogród w centrum Warszawy.…
Zobacz więcej

Artykuły

Senses Restaurant

Senses Restaurant

Przewodnik Michelin to wydawana od ponad stu lat pozycja mająca…
zobacz inne