Kraków

Najmodniejsze śniadania w mieście

Jedzenie śniadań poza domem robi się coraz popularniejsze nie tylko w stolicy! Kraków obfituje w restauracje, bary mleczne i niewielkie bistra, gdzie można wybrać się na śniadanie. Niezależnie od tego, czy wolimy lekkie francuskie śniadanie na słodko, tłuste i obfite Full English czy zwyczajne polskie kanapki i dobrą kawę.

Bunkier Cafe - śniadanie na Plantach

Wyjątkowa lokalizacja w sercu Krakowskich Plant czyni z Bunkier Cafe (pl. Szczepański 3a) bardzo przyjazne miejsce na śniadanie niezależnie od pory roku. Szklane ściany kawiarni zapewniają cudowne widoki, zwłaszcza w przyjemne, słoneczne poranki. Śniadania są tu podawane do godziny 13, a ich oferta jest bardzo bogata - każdy znajdzie tu coś dla siebie. W menu możemy znaleźć zestaw śniadaniowy (pieczywo i kilka past do chleba), typowe angielskie śniadanie, jajka na kilka sposobów, owsiankę, croissanty czy puszyste pancakes z owocami i miodem.

Scandale Royale – płacisz raz, jesz ile chcesz

Restauracja Scandale Royale przy Pl. Szczepańskim 2 jest czynna już od godz. 7.30 I oferuje bufet śniadaniowy w stałej cenie! Dzięki temu, płacisz raz, by móc spróbować wszystkich dań, na jakie masz ochotę. Śniadania w Scandale Royale to dania kuchni europejskiej – polskiej, francuskiej, angielskiej I śródziemnomorskiej, a wszystko w najwyższej jakości dzięki genialnym kucharzom I świeżym produktom.

NapNap Cafe - zamiast drzemki

NapNapCafe przy ul. Zwierzynieckiej 4 to kawiarnia czynna już od siódmej rano, dzięki czemu można do niej zajrzeć jeszcze przed podróżą do biura. W menu kilka rodzajów tostów na słodko i na słono, sałatki i kanapki. Do tego pyszna kawa w przystępnych cenach, gorąca czekolada lub organiczna herbata Fair Trade - Clippers. NapNapCafe to świetne miejsce na rozpoczęcie dnia!

Dynia Resto Bar – kameralnie na Krupniczej

Przepiękne, energetyczne wnętrze restauracji na Krupniczej kryje w sobie szerokie menu śniadaniowe, a w nim: zestawy na słodko i na słono, na lekko i na tłusto, po wegetariańsku i klasycznie. Oprócz tego kilka rodzajów twarożku, jajecznice, jogurty, omlety – wszystko przygotowane na miejscu, świeże i apetyczne, w przystępnej cenie kilkunastu złotych za zestaw.

Smakołyki - dla tradycjonalistów

Dla zwolenników przyjaznych cen i tradycyjnych smaków doskonałym miejscem na śniadanie poza domem są Smakołyki - restauracja położona przy ul. Straszewskiego 38. Śniadania są tu podawane od godz. 8.00 do 12.00. Menu jest dość szerokie, choć mocno zakorzenione w polskiej kuchni - od rana możemy tu zjeść musli, omlet, naleśniki, kiełbaski i tosty, a także “zestaw polski” składający się z pieczywa, sera, szynki, jaj, twarożku i warzyw. Dostępne są również śniadania w stylu Full English oraz włoskim.

Moment Resto Bar - śniadania dla śpiochów

Jeśli śniadania jadasz znacznie później niż o siódmej, wybierz Moment Resto Bar - małą, tętniącą życiem restaurację na Kazimierzu (ul. Józefa 26), która śniadania serwuje aż do godziny 16.00! W menu znajdują się liczne zestawy śniadaniowe - angielskie, polskie, francuskie i klasyczne, a oprócz nich jajecznica i jajka na twardo, tosty i domowe musli. Nowoczesne wnętrze w połączeniu z mocną kawą doda Ci energii na cały dzień!

Charlotte – chleb i wino

Modny, nowoczesny lokal, świeże pieczywo wypiekane na miejscu, bułki i croissanty, wiejskie masło, konfitury i czekolady – to wszystko, czego potrzebujesz od rana, żeby przyjemnie i energetycznie zacząć dzień. W śniadaniowym menu Charlotte (Pl. Szczepański) znajdziesz też jajka, omlety, kanapki, tosty francuskie, quiche i tarty. Cava Cafe - spacerem na śniadanie Kazimierz i Kładka Biernata łącząca tę dzielnicę z Podgórzem to idealne miejsce na poranny spacer. Tym bardziej, że u wylotu kładki znajduje się lokal idealny na późne śniadanie - Cava Cafe & Wine (Nadwiślańska 1/6). Przyjemny wystrój łączący klasyczne drewniane belki i obrazy z nowoczesnymi, minimalistycznymi czarno-białymi dodatkami daje nietypowy efekt. Na śniadanie można tu wybrać jeden z wielu specjalnie przygotowanych zestawów, jajka sadzone, omlet, ale także kanapki na razowym pieczywie i panini. Specjalnością lokalu jest jednak słynna tajska zupa, więc jeśli chcesz jej spróbować, nie krępuj się wybrać tej pozycji z menu w godzinach śniadaniowych.

Lunch?

Grande Grill

Grande Grill

Grande Grill to popularny dom stekowy w Krakowie, którego początki…
Zobacz więcej

Artykuły

Zobacz więcej