Kraków

Muzyka na żywo w Krakowie

Kraków jest jednym z punktów na mapie Polski, gdzie odbywa się najwięcej koncertów i imprez masowych. Wynika to z dużej liczby miejsc, gdzie mogą odbywać się najliczniejsze i najbardziej widowiskowe koncerty i eventy.

Jeśli chcesz być na bieżąco z wydarzeniami muzycznymi mającymi miejsce w Krakowie, warto zapoznać się z lokalami, w których najczęściej odbywają się duże koncerty czy to muzyki klasycznej, czy rozrywkowej. Kultowe kluby i puby, wielkopowierzchniowe hale czy imprezy masowe na świeżym powietrzu - Kraków to doskonała lokalizacja do organizacji niezapomnianego koncertu.

Kraków Arena - imponujący rozmiar, imponująca akustyka

Lwia część koncertów i widowisk na terenie Polski odbywa się w Kraków Arenie - największej hali sportowo-widowiskowej w Polsce. Powierzchnia obiektu to ponad 60 000 m2, a hala może pomieścić łącznie ponad 22 tysiące osób. W Arenie odbywają się między innymi koncerty światowych gwiazd muzyki rozrywkowej - w tym roku organizatorzy zapraszają na koncerty takich legend jak Paul Simon i Sting (13 marca), Robbie Williams (17 kwietnia) czy Andre Rieu (28 maja). Warunki techniczne, jakie stwarza ten obiekt, sprawiają, że to właśnie tu odbywają się najbardziej dopracowane widowiskowo koncerty artystów światowego formatu.

Klub Studio - kultowy punkt w centrum miasteczka studenckiego

Położony w sercu miasteczka akademickiego AGH klub Studio na swojej scenie gościł wielu znanych w Polsce i na całym świecie muzyków. Jednocześnie lokal jest zaangażowany w promocję młodych polskich artystów, dając im szansę wystąpić przed wiernymi bywalcami klubu. Stąd wśród muzyków, którzy wystąpili w klubie Studio można wymienić zarówno legendy polskiej muzyki, jak Grzegorz Turnau, Coma czy Myslovitz, jak i fenomenalną świeżą grupę Domowe Melodie.

Klub Fabryka

Założony w 2010 roku w loftowej, postindustrialnej przestrzeni klub szybko zdobył serca krakowskich imprezowiczów, zapełniając niszę na klubowej mapie miasta. Fabryka to miejsce, w którym regularnie odbywają się zarówno koncerty ciężkich, rockowych zespołów, jak i imprezy taneczne. Surowy wystrój idealnie komponuje się z brzmieniami, jakie można usłyszeć ze sceny klubu. W zeszłym roku, w tej klimatycznej przestrzeni, obok niszowych muzyków ocierających się o rozmaite gatunki, w Fabryce można było usłyszeć polską, legendarną już grupę Hunter, Tides from Nebula, Dezerter, Julię Marcell czy Behemoth.

Fort Kleparz

Wśród typowo krakowskich, piwnicznych klubów wyróżnić trzeba Fort Kleparz - miejsce o wyjątkowym klimacie, który na swoją scenę zaprasza tylko dobrych muzyków. Sala koncertowa mieści tam do 200 osób, co decyduje o kameralnym charakterze odbywających się tam imprez. Fort chętnie zaprasza na scenę wyróżniających się młodych muzyków alternatywnych, przede wszystkim tych, którzy nie mieli jeszcze okazji zaprezentować swojej twórczości szerszej publiczności. Nie oznacza to jednak, że w klubie nie występują gwiazdy ogólnopolskiego formatu - lokal ma na koncie imprezy z udziałem takich zespołów, jak Perfect, Lady Pank, Hunter, Coma, Poluzjanci, Odział Zamknięty, Jose Torres y Havana Dreams czy Justyna Steczkowska.

Klub Kwadrat

Na liście kultowych klubów muzycznych Krakowa nie może zabraknąć klubu studenckiego Kwadrat. Wieloletnie doświadczenie, ogromna przestrzeń i nowoczesny sprzęt pozwalają na organizację dużych imprez masowych. Na scenie klubu miały miejsce koncerty kultowych zespołów, m. in. Illusion, Kazik Na Żywo, TSA, Voo Doo czy Acid Drinkers.

Krakowskie kluby godne polecenia można by długo wymieniać. Na tytuł jednych z najlepszych miejsc koncertowych zasługują z pewnością także Lizard King, Klub Afera czy Pod Jaszczurami. Regularnie odbywają się tam koncerty gwiazd polskiej i zagranicznej muzyki rozrywkowej, a także imprezy tematyczne i dyskoteki.

Lunch?

Grande Grill

Grande Grill

Grande Grill to popularny dom stekowy w Krakowie, którego początki…
Zobacz więcej

Artykuły

Zobacz więcej