Kraków

Klubowe ulice w Krakowie

Krakowskie życie nocne ogniskuje się w okolicach Rynku Głównego i Kazimierza - najwięcej klubów znajduje się właśnie w tych częściach miasta. Wiele lokali znajduje się również w innych dzielnicach - podpowiadamy, gdzie najlepiej udać się w poszukiwaniu najlepszych imprez.

Rynek Główny imprezowo

Wybierając się ze znajomymi do klubu lub pubu warto zacząć wieczór na płycie Rynku Głównego. Tylko na samym Rynku znajduje się co najmniej kilka godnych uwagi lokali. Miłośnicy dobrej muzyki jazzowej z pewnością chętnie udadzą się do Harris Piano Jazz Bar (Rynek Główny 28), gdzie w klimatycznym wnętrzu można posłuchać wyjątkowej muzyki najlepszych światowych artystów przy świetnym mocniejszym trunku.

Tuż obok położony jest obszerny klub muzyczny Baccarat Live, dysponujący dwiema salami tanecznymi, trzema barami, a nawet wydzieloną strefą dla palących. Elegancki wystrój na pewno przypadnie do gustu zwolennikom imprezowania w luksusowych wnętrzach. W klubie regularnie odbywają się koncerty i imprezy tematyczne.

Po drugiej stronie Rynku znajduje się klub nocny One Club and Lounge (Rynek Główny 42), w którym regularnie mają miejsce tematyczne imprezy. Jeśli Ty i Twoi znajomi macie ochotę potańczyć, to dobre miejsce na rozpoczęcie wieczoru pełnego wrażeń.

Dla zwolenników mocniejszych brzmień idealnym miejscem na imprezę będzie znajdujący się przy Rynku Głównym 8 Klub Pod Jaszczurami. Najstarszy studencki klub w mieście to koncerty znanych polskich artystów, regularne imprezy tematyczne, karaoke i wyjątkowy, klimatyczny wystrój.

Okolice Rynku

Otaczające Rynek Główny uliczki to idealna lokalizacja dla barów, pubów i klubów muzycznych. Na terenie otoczonym Plantami znajduje się co najmniej kilkanaście godnych polecenia lokali.

Ulica Szewska to miejsce, gdzie możemy zajrzeć m. in. do cenionej dyskoteki Frantic Club (Szewska 5), Rin Music Club (Szewska 14), klubu nocnego Taboo Club (Szewska 21), klubu jazzowego Jazz Faust Cafe (Szewska 21) czy piwnicznego pubu Klub Kulturalny (Szewska 25). W tej okolicy każdy znajdzie coś dla siebie! Tuż obok czeka ul. Jagiellońska wraz z klubami In Blanco i Four Music Club (Jagiellońska 6).

Jeszcze więcej lokali godnych uwagi imprezowiczów znajduje się przy ulicy Sławkowskiej. To właśnie tam odnajdziemy legendarny już Klub Afera (Sławkowska 13), organizujący koncerty znanych polskich i zagranicznych zespołów rockowych. Miłośnicy jazzu mogą wybrać się do dwóch klubów jazzowych w tej lokalizacji - Chicago Jazz Live Music (Sławkowska 11) i Jazz Rock Cafe (Sławkowska 12). Chcąc potańczyć możemy udać się do Carpe Diem Club przy ul. Sławkowskiej 6A.

Nieopodal, przy ulicy Floriańskiej, znajdują się takie miejsca, jak Indigo Pub (Floriańska 26), klub nocny Taboo (Floriańska 33), Klub Respect (Floriańska 26) czy Klub muzyczny Manhattan (Floriańska 6). Przy ul. Floriańskiej 24 znajduje się świetny lokal taneczny - Klub Obsesja.

Kazimierz - tygiel kulturalny

Krakowski Kazimierz to dzielnica słynąca z bogatego życia kulturalnego i lokali, które co weekend przyciągają żądne zabawy tłumy. Nic dziwnego, że w tej urokliwej okolicy nowe kluby i puby wyrastają jak grzyby po deszczu.

Przy ul. Bożego Ciała 12 imprezowicze masowo odwiedzają Klub Pozytywka. Do lokalu przyciąga oryginalny wystrój, czyste i wygodne wnętrza, pyszna kawa i firmowe drinki, wystawy fotografii i - przede wszystkim - świetna, świeża muzyka, jakiej nie uświadczymy w zwykłych, obleganych klubach muzycznych. Niedaleko, bo przy Bożego Ciała 14 znajduje się Winda Club, który należy docenić za szeroki wybór niebanalnych napojów - piw rzemieślniczych, polskich wódek, win i cydrów. W Windzie organizowane są często imprezy taneczne, ale jest to również miejsce, gdzie można na spokojnie pogadać z przyjaciółmi przy piwie. Inne ulice na Kazimierzu, które w nastroju imprezowym zdecydowanie warto odwiedzić, to Krakowska i Skawińska. Znajdują się tam duże kluby muzyczne - Loca Music Club (Krakowska 19) oraz Playplace (Skawińska 13).

Lunch?

Grande Grill

Grande Grill

Grande Grill to popularny dom stekowy w Krakowie, którego początki…
Zobacz więcej

Artykuły

Zobacz więcej