Kraków

Kazimierz - polecamy restauracje

Kazimierz to kultowa dzielnica Krakowa pełna małych, klimatycznych kawiarni i restauracji. Polecamy najlepsze lokale, do których zdecydowanie warto się udać podczas wizyty w tym mieście.

Klezmer-Hois - kuchnia żydowska

Odwiedzając Kazimierz, dzielnicę będącą tyglem przedwojennej kultury żydowskiej, warto wybrać się na wykwintną kolację do najlepszej żydowskiej restauracji na Kazimierzu. Klezmer-Hois to restauracja położona w samym sercu Kazimierza (ul. Szeroka 6), nieopodal Synagogi Remu, która oferuje tradycyjne potrawy kuchni żydowskiej. Wystrój i odbywające się w lokalu wydarzenia kulturalne podtrzymują tradycję przedwojennego Kazimierza.

Manzana - restauracja meksykańska na Kazimierzu

Miłośnikom kuchni latynowskiej polecamy restaurację Manzana zlokalizowaną przy ul. Miodowej 11. Wyjątkowe dania kuchni meksykańskiej, przygotowane ze świeżych składników przez zespół wykwalifikowanych kucharzy pełnych pasji, sprawiają, że restauracja jest bardzo często wypełniona po brzegi, mimo dość sporej powierzchni. Klimatyczny wystrój sprawia, że nawet oczekiwanie na zamówienie jest przyjemnie spędzonym czasem.

Ziemiańska - dwudziestolecie międzywojenne na talerzu

Wnętrze w stylu art deco, elegancja i wyjątkowe menu rodem z talerzy międzywojennych elit - to tylko niektóre powody, dla których będąc na krakowskim Kazimierzu warto odwiedzić restaurację Ziemiańską przy ul. Izaaka 7. Menu idealnie oddaje klimat tradycyjnej polskiej kuchni z czasów dwudziestolecia międzywojennego. Dania główne, przystawki, zupy i desery przygotowane w oparciu o autentyczne receptury z epoki są nie tylko smaczne, ale również pięknie się prezentują.

Casa Nostra - włoska trattoria w sercu Kazimierza

Jeśli przepadasz za kuchnią włoską, koniecznie zarezerwuj trochę czasu na wizytę w Casa Nostra (ul. Dajwór 25). Wyjątkowe, przygotowywane na bieżąco dania prosto z Italii zaskakują świeżym podejściem do flagowych włoskich potraw. W porze lunchu trattoria jest spokojnym miejscem o kameralnej atmosferze, wieczorem zaś przemienia się w tętniącą życiem i rozmowami włoską restaurację.

Domowa “Kuchnia u Doroty”

Miłośnikom tradycyjnej domowej kuchni, którzy mają ochotę najeść się po uszy za przystępną cenę, trzeba polecić najlepszą tego typu restaurację na Kazimierzu - Kuchnia u Doroty (ul. Augustiańska 4) jest przytulnym lokalem serwującym szlagiery polskiej kuchni - zestaw lunchowy z zupą dnia kosztuje tu jedyne 15 zł, co powoduje, że w porze obiadowej w restauracji panuje ścisk. Możemy tu zjeść takie klasyki, jak placki ziemniaczane, botwinka, kotlet mielony z mizerią… jak u mamy!

Bagelmama - szybko i świeżo

Unikatowym punktem na planie Kazimierza jest lokal Bagelmama. Pomysł na ten lokal jest genialny w swojej prostocie - mamy tu typowe krakowskie bajgle w siedmiu różnych wersjach, kanapki na ich bazie, tapas, wrapy, bajgle na słodko i wyśmienite desery. Pieczywo wypiekane na miejscu zachwyca swoją świeżością i chrupiącą skórką… Proste menu pozwala na komponowanie nieskończonej ilości zestawów. W przeciwieństwie do wielu takich miejsc, Bagelmama (ul. Dajwór 10) to również spora przestrzeń do organizacji imprez, wyjątkowy wystrój nawiązujący do tradycji dzielnicy i wchodzący w relację ze znajdującą się tuż obok Starą Synagogą.

Szara Kazimierz - klasyk wśród restauracji

Restauracja Szara Kazimierz (ul. Szeroka 39) to jedna z niewielu polskich restauracji, które znalazły się w prestiżowym przewodniku Michelin. Elegancki wystrój nawiązujący do przedwojennego stylu, bogate, wykwintne menu, dania przygotowane z pasją, jak również szeroka karta win - to wszystko sprawia, że Szara Kazimierz zasługuje na zaszczytne miejsce wśród najlepszych lokali tej dzielnicy.

Lunch?

Grande Grill

Grande Grill

Grande Grill to popularny dom stekowy w Krakowie, którego początki…
Zobacz więcej

Artykuły

Zobacz więcej