Kraków

Wyzwania i tańce na Jarmarku Świętojańskim!

Bulwary Wiślane, Kraków /

24.06.2016

-

26.06.2016

Już 24 czerwca w Krakowie rozpocznie się 7 Jarmark Świętojański.

Jak co roku, również i tym razem, wszyscy przybyli, będą mieli okazję wziąć udział w zaciętej rywalizacji. Stawka jest bardzo wysoka! Zwycięzca obejmie Żebraczy Tron szesnastowiecznego Krakowa, znany z opowiadania i gry planszowej „Kacper Ryx i Król Żebraków.”

„Żebraczy Tron” to historyczna gra miejska, dzięki której uczestnicy będą mogli odkryć XVI-wieczny Kraków.

W sobotę i w niedzielę o 10:30 uczestnicy gry wyruszą w podróż samotnie lub w grupach. Oprócz Żebraczego Tronu, będzie można wygrać również grę planszową, na podstawie której przygotowana będzie gra miejska.

Inną atrakcją Jarmarku,będzie konkurs na najpiękniejszy wianek. 25 czerwca o 15:00 każdy chętny będzie mógł wyczarować swój wianek. Formularz zgłoszeniowy można pobrać elektronicznie na stronie: www.wianki.krakow.pl lub będzie można zrobić to na miejscu.

Dla najzdolniejszych przewidziane są wspaniałe nagrody! Na zwycięzce czeka tygodniowy pobyt nad polskim morzem dla czterech osób. Dla drugiego miejsca przygotowany jest voucher na kolację. Natomiast za trzecie miejsce uczestnik otrzyma komplet leżaków idealnych na lato.

Nie zapomniano również o osobie poza podium! Specjalnie dla niej i osoby towarzyszącej, zostanie .zorganizowane zwiedzanie krakowskiej elektrociepłowni. Wszystko to zostanie uwiecznione na zdjęciach!

Dla najaktywniejszych uczestników jarmarków zostaną przygotowane specjalne patenty. Dzięki nim, będzie można zostać podkomorzym królewskim, ogrodnikiem królowej Bony lub jarmarcznikiem.

Oprócz tego, w piątek o 20:30 odbędzie się również bal, gdzie Cracovia Danza przedstawi spektakl baletowo-pantomimiczny: „Maskarada Królowej Bony”  

W sobotę, 25 czerwca o 12:00, na dziedzińcu Collegium Maius, dadzą występ renesansowi muzycy, tancerze i komedianci.

Więcej informacji na: jarmarkswietojanski.eu

Kulturalna jesień

Cricoteka

Cricoteka

Cricoteka to specyficzne archiwum dokumentujące dorobek Tadeusza…
Zobacz więcej

Artykuły

Zobacz więcej