Kraków

Cricoteka

Atmosfera
Obsługa
Lokalizacja
Jakość
Ocena całkowita

Cricoteka to specyficzne archiwum dokumentujące dorobek Tadeusza Kantora i jego Teatru Cricot 2, łączące w sobie rolę biblioteki, muzeum, galerii sztuki i ośrodka naukowego, których głównym celem jest popularyzowanie i rozwijanie myśli i idei tego wybitnego reżysera, scenografa, malarza i grafika.

Cricoteka, chcąc zachować w pamięci kolejnych pokoleń artystów idee zapoczątkowane w Teatrze Cricot 2 przez Kantora, od lat gromadzi setki obiektów, kostiumów i scenografii ze spektakli Teatru. Wśród zbiorów archiwum znajdują się również liczne pisma teoretyczne, projekty, rysunki Tadeusza Kantora, a także dokumentacje, rejestracje wideo, scenariusze, recenzje, czasopisma i książki. Zebrany w Cricotece dorobek Kantora jest stale opracowywany i rozbudowywany. Oprócz obszernego archiwum, przy Cricotece działa od prawie 20 lat galeria zlokalizowana w dawnej pracowni Kantora.

Rozwiń

Szczegóły miejsca

http://www.cricoteka.pl
Adres:
Nadwiślańska 2-4
Telefon:
+48 12 442 7 770
Godziny otwarcia:
wtorek – niedziela 11:00 – 19:00
poniedziałek – nieczynne
Ceny:
normalny – 10 PLN
ulgowy – 5 PLN
rodzinny – 15 PLN
grupowy normalny – 5 PLN
grupowy ulgowy – 3 PLN

wtorek – wstęp wolny po odebraniu wejściówek w kasie na poziomie -1.
wstęp do Galerii-Pracowni jest bezpłatny.

Dodaj swoją opinię

Pola wymagane
Atmosfera
Obsługa
Lokalizacja
Jakość

Oceny i opinie

  • I agree that this is Warsaw's Best Brunch my husband and I go once every cpoule of months, when we get a sushi craving And our 2 (very active!) boys love the play area. The live music is excellent, and the staff are all smiling and friendly. I can think of no better way to spend a Sunday afternoon .