Kraków

Księgarnia Pod Globusem

Atmosfera
Obsługa
Lokalizacja
Jakość
Ocena całkowita

Położona na rogu ulic Długiej i Basztowej księgarnia w historycznym Domu Pod Globusem stała się jednym z ważniejszych symboli Krakowa. Metalowy globus wieńczący wieżę zegarową wszystkim mieszkańcom Krakowa kojarzy się z kultowym miejscem, jakim jest Księgarnia Pod Globusem.

Wyjątkowe wnętrze odnowionego wczesno modernistycznego budynku od podłogi aż po sufit wypełnione jest książkami. W ofercie księgarni można znaleźć książki wszystkich gatunków – literatura piękna – poezja i proza, reportaże, książki historyczne, popularnonaukowe, poradniki, książki kucharskie, przewodniki, albumy, bajki dla dzieci.

Za wystrój księgarni po przebudowie w 2010 roku odpowiada słynny polski architekt Romual Loegler. Wnętrze łączy proste, nowoczesne formy z nawiązaniami do tradycji i historycznego charakteru budynku.

W siedzibie księgarni mają miejsce liczne wydarzenia edukacyjno-kulturalne, spotkania autorskie, zajęcia dla dzieci, debaty i dyskusje.

Rozwiń

Szczegóły miejsca

http://liberglob.pl
Adres:
Długa 1
Telefon:
012 422 17 39
600 009 203
Strona www:
Godziny otwarcia:
pn-pt 10.00-19.00
sobota 10.00-14.00

Dodaj swoją opinię

Pola wymagane
Atmosfera
Obsługa
Lokalizacja
Jakość

Oceny i opinie

  • Bardzo miła i fachowa obsługa. Panie chętnie doradzą i dopasują lekturę do każdego gustu , a co najważniejsze ceny książek bardzo dostępne:). Moja ogólna ocena jest bardzo dobra! Wszystko na jak najwyższym poziomie. Polecam.