Kraków

Nocne życie w Krakowie

Kraków, obok stolicy, jest powszechnie uważany za najlepsze imprezowe miasto Polski! Niezliczone puby, bary i kluby goszczą co weekend tłumy bawiących się Krakowian i turystów odwiedzających miasto. Nie brakuje tu unikatowych multi-tap barów, które zaspokoją podniebienia piwoszy, ani barów zakąskowych dla miłośników PRL-owskiego klimatu. Szeroka oferta klubów muzycznych trafi w gusta zwolenników najróżniejszych gatunków muzyki. Polecamy!

Shotbary i bary zakąskowe

Wielu imprezowiczów piątkowe wieczory zaczyna od before party w jednym z krakowskich barów zakąskowych czy modnych shotbarów. Niedrogie kolorowe shoty lub wódka zagryzana pajdą ze smalcem wprowadzają ich w dobry nasrój przed dalszą zabawą na mieście. Wśród najpopularniejszych takich lokali Krakowa znajdują się położone na Kazimierzu bary zakąskowe: Zlew oraz Zakąski i wódka.

Gdzie na piwo w Krakowie?

Tradycjonaliści i zwolennicy długich pogaduch przy dobrym piwie wybierają najczęściej jeden z najlepszych, klimatycznych krakowskich pubów. Multi Qlti Tap Bar, lokal położony w samym centrum Krakowa (ul. Szewska 21), to raj dla piwoszy. 20 kranów i kilkaset butelek piw rzemieślniczych czeka na miłośników najróżniejszych typów piw z całego świata.

Taneczne szaleństwo w krakowskich klubach

Kulminacja wieczornej rozrywki przypada zazwyczaj na jeden ze słynnych krakowskich klubów muzycznych. W każdy weekend można tu przebierać w imprezach – w zależności od gustu muzycznego i nastroju. Miłośnicy ostrych brzmień chętnie bywają w klubie Forty Kleparz, lokalu położonym w klimatycznym, historycznym forcie. Oprócz regularnych imprez odbywają się tu koncerty kapel rockowych.

Dużą popularnością cieszy się także położony przy ul. Szpitalnej klub COCO, gdzie odbywają się imprezy w klimacie R'n'B, hip-hop, a także muzyki elektronicznej. Do dyspozycji imprezowiczów są trzy bary i dwa dancefloory, a także cztery sale z lożami do siedzenia, które łącznie pomieszczą nawet 150 gości.

Klub Cocon w samym sercu Kazimierza to jeden z najbardziej znanych klubów związanych ze społecznością LGBT. W każdy weekend przyciąga roztańczone tłumy, na które czekają dwie klubowe sale, zadaszony ogródek, świetnie wyposażone bary i gorący klimat.

Zabawa przy muzyce live

Wiele osób od imprez klubowych woli dynamikę koncertów, podczas których mogą usłyszeć swoich ulubionych artystów live. Koncerty muzyki niezależnej odbywają się często w klimatycznej, podstindustrialnej przestrzeni klubu Fabryka – można tu usłyszeć zarówno ciężkie rockowe brzmienia, jak i muzykę elektroniczną.

Zlew

Zlew

Miodowa 3
Kraków

Lunch?

Grande Grill

Grande Grill

Grande Grill to popularny dom stekowy w Krakowie, którego początki…
Zobacz więcej

Artykuły

Zobacz więcej