Kraków

„Piramo e Tisbe” na rozpoczęcie sezonu Opera Rara 2016

Centrum Kongresow ICE Kraków /

28.01.2016 20:00

-

28.01.2016

Historia nieszczęśliwych kochanków, czyli „Piramo e Tisbe” Johanna Adolfa Hassego na rozpoczęcie sezonu Opera Rara 2016!

Opera Rara jest całorocznym cyklem opartym na ambitnych produkcjach, które podbiły serca widzów najważniejszych teatrów operowych i festiwali we Włoszech, Francji, Wielkiej Brytanii oraz Niemczech. Jego pierwsza edycja odbyła się w 2009 roku, zaś każda kolejna budzi coraz większe zainteresowanie publiczności.

W tym roku na spektakl rozpoczynający Opera Rara 2016 wybrana została dwuaktowa opera „Piramo e Tisbe”, jedno z największych muzycznych dokonań Johanna Adolfa Hassego. Opowiada ona historię nieszczęśliwych kochanków, których rodzimy od lat pozostają zwaśnione niczym w „Romeo i Julii”. Liczne nieporozumienia, rozpacz, wyrzuty sumienia i samobójstwa – to wszystko librecista Marco Coltellini zawarł w dziele, które inspiracje czerpało ze słynnych „Przemian” Owidiusza.

Sugestywne środki muzyczne, delikatne kolory, bogata orkiestracja, wartka akcja napędzana przez dynamiczne partie wokalne oraz ogólny dramatyczny nastrój sprawią, iż każdy widz przeżyję spektakl równie silnie, co jego bohaterowie.

W trakcie tego niezwykłego wieczoru dyrygentem będzie wybitny skrzypek Fabio Biondi, ulubieniec krakowskiej publiczności. O stronę muzyczną zadba jego znakomity zespół Europa Galante, zaś wśród solistów znajdą się Vivica Genaux, Desirée Rancatore oraz Emanuele D'Aguanno.

 

28 stycznia 2016

godz. 20:00

Centrum Kongresowe ICE Kraków

Bilety w cenie od 40 do 120 PLN można kupić za pośrednictwem portalu eventim.pl oraz w czterech punktach sieci informacji miejskiej Info Kraków:

przy ul. św. Jana 2;

w Pawilonie Wyspiańskiego (pl. Wszystkich Świętych 2);

w Sukiennicach (Rynek Główny 1/3);

w Centrum Obsługi Ruchu Turystycznego (ul. Powiśle 11).

Kulturalna jesień

Cricoteka

Cricoteka

Cricoteka to specyficzne archiwum dokumentujące dorobek Tadeusza…
Zobacz więcej

Artykuły

Zobacz więcej