Kraków

Festiwal Kino Dzieci

/

26.09.2015

-

04.10.2015

Po wakacjach rusza prawdziwa filmowa gratka dla najmłodszych – festiwal Kino Dzieci! Seanse będą odbywać się w kinach w kilkunastu polskich miastach, m. in. w Warszawie, Krakowie i Wrocławiu.

Podczas festiwalu będzie można zobaczyć prawdziwe majstersztyki wśród filmów dla dzieci i o dzieciach – łącznie ponad 70 tytułów. Przy tworzeniu programu festiwalu, Organizatorzy stawiają na mądre i wielowymiarowe fabuły przedstawione z bliskiej dzieciom perspektywy. Festiwal będzie okazją do zobaczenia takich hitów, jak nominowane do Oskarów krótkometrażowe "Ja i mój rower”. „Boogaloo i Graham”, a także brazylijska animacja „Chłopiec i świat”. Wisienką na festiwalowym torcie będzie ekranizacja cyklu książek „Hokus, pokus, Albercie Albertsonie” i spotkanie z jego autorką, Gunillą Bergström.

Druga edycja Festiwalu Kino Dzieci to jednak nie tylko pokazy znakomitych filmów, ale również wydarzenia specjalne, wystawy, spotkania i warsztaty dla najmłodszych. Pełen program imprezy nie jest jeszcze zamknięty. Więcej o festiwalu na: www.kinodzieci.pl oraz facebook.com/dzieciakinahoryzoncie

Kulturalna jesień

Cricoteka

Cricoteka

Cricoteka to specyficzne archiwum dokumentujące dorobek Tadeusza…
Zobacz więcej

Artykuły

Zobacz więcej