Kraków

Sklepy z biżuterią i bursztynem w Krakowie

Choć wydaje się, że najlepiej jest przywieźć bursztynową biżuterię na przykład z wakacji nad Bałtykiem, z reguły lepszym rozwiązaniem jest zdecydować się na zakupy w sprawdzonym sklepie w dużym mieście.

Biżuteria z bursztynu od wielu lat nie traci na popularności. Trendy przemijają i powracają, lecz pozycja tego materiału się nie zmienia - jest zawsze elegancki, ponadczasowy i uniwersalny. Pasuje do wyjściowych kreacji, ale świetnie sprawdza się również jako biżuteria codzienna. Jednak żeby naszyjnik czy kolczyki z bursztynu cieszyły nas swoją urodą przez wiele lat, należy wybrać produkt dobrej jakości.

Kraków - najlepsze sklepy z bursztynem

W centrum Krakowa można odnaleźć liczne niewielkie galeryjki z biżuterią bursztynową, w których doświadczony ekspedient chętnie poświęci nam czas, pomagając przy wyborze idealnej biżuterii. Do takich miejsc należy sieć galerii i sklepów z bursztynem Boruni, która posiada swoje sklepy aż w czterech lokalizacjach w Krakowie. W Galerii Jana (św. Jana 2) firma prowadzi również Muzeum Bursztynu.

Szeroki asortyment unikatowej biżuterii bursztynowej posiada istniejący od 25 lat sklep Świat Bursztynu. Krakowska siedziba sklepu znajduje się na ul. Floriańskiej 30 i jest czynna codziennie w godzinach 10-22. Oprócz tego firma posiada sklep internetowy.

Galeria Grodzka 59 (ul. Grodzka 59) to przestrzeń dystrybucji rozmaitych rodzajów biżuterii z bursztynu i innych materiałów, a także innych dekoracyjnych przedmiotów, jak np. obrazy bursztynowe czy drzewka szczęścia. Z szerokim asortymentem firmy można się zapoznać na stronie internetowej galeriagrodzka59.pl.

Autorskie galerie biżuterii w Krakowie

Wyjątkową, autorską biżuterię (nie tylko) z bursztynu można obejrzeć i kupić w Galerii Skarbiec przy Grodzkiej 35. Unikatowe przedmioty zaprojektowane przez polskich artystów łączą wiele stylów artystycznych. Wiele z nich opiera się o proste, wyrafinowane formy, inne zaś urzekają ekstrawagancją.

Inną galerią biżuterii, w której można znaleźć także przedmioty wykonane z bursztynu, jest Galeria Biżuterii Ora przy ul. Św. Anny 3. Można tam podziwiać i zakupić broszki, bransoletki, wisiorki, kolczyki, klipsy itp. Prezentowana tam biżuteria autorstwa najlepszych polskich projektantów jest zgodna z panującymi trendami i wykonywana z trwałych, ponadczasowych materiałów.

Galeria pod Czarnym Kotem zlokalizowana przy ul. Mostowej 1/U2 to wyjątkowe miejsce, w którym można odnaleźć unikatowe okazy biżuterii nowoczesnej i niebanalnej. Oprócz bursztynu wykorzystuje się tam takie materiały, jak filc, sutasz, tytan.

Galeria biżuterii autorskiej Magdaleny Szymkat Anima (ul. Poznańska 5) to przestrzeń niepowtarzalnej biżuterii wykonywanej ręcznie maksymalnie w kilku egzemplarzach. Szymkat w swoich pracach bazuje na kamieniach półszlachetnych i szlachetnych. Wykonuje również biżuterię na zamówienie, na przykład na okazję ślubu.

Jeśli zależy Ci na stuprocentowo unikatowej biżuterii, a w szczególności pierścionku zaręczynowym i obrączkach, koniecznie skontaktuj się z Andrzejem Bielakiem z inneobraczki.pl (ul. Sławkowska 4). Projektant i producent biżuterii wykonuje wyjątkowe pierścionki na zamówienie, korzystając z tradycyjnych metod obróbki, i trzeba przyznać - wytwarza prawdziwe dzieła sztuki.

Sieci sklepów jubilerskich w Krakowie

Biżuteria bursztynowa znajduje się także w asortymencie sklepu jubilerskiego Schubert. Jubiler z wieloletnim doświadczeniem oferuje także piękne obrączki, pierścionki, biżuterię złotą i srebrną, jak również z kamieni szlachetnych. Jeden z licznych salonów Jubiler Schubert, którego oferta ogniskuje się wokół produktów z bursztynu, znajduje się przy ulicy Floriańskiej 13. Można tam odnaleźć najwyższej jakości biżuterię z tego materiału, w ponadczasowych wzorach. Obszerny sklep firmowy tej marki położony jest również w Centrum Handlowym Bonarka (Kamieńskiego 11).

Jeśli zależy Ci na pewnej jakości, możesz odwiedzić także salony renomowanych sieci jubilerskich, jak W. Kruk czy Apart. W samym Krakowie jest 6 salonów sprzedaży biżuterii Kruk, w których wykwalifikowany personel świadczy pomoc w doborze wysokiej jakości biżuterii ze srebra, złota, bursztynu i kamieni szlachetnych. Jeden z nich znajduje się w Galerii Kazimierz (Podgórska 34).

Salony Apart znajdują się aż w dziesięciu lokalizacjach na terenie Krakowa, przede wszystkim w najważniejszych centrach handlowych w mieście – np. CH Zakopianka (Zakopiańska 62). Bardzo szeroka oferta tej sieci sprawia, że nawet wybredny klient czy klientka odnajdzie coś dla siebie. Biżuteria tej sieci jest niezwykle uniwersalna, dzięki czemu ma szanse trafić w gusta większej liczby osób niż autorskie projekty.

Lunch?

Grande Grill

Grande Grill

Grande Grill to popularny dom stekowy w Krakowie, którego początki…
Zobacz więcej

Artykuły

Zobacz więcej