Kraków

Lokale przyjazne dzieciom - Kraków

Młodzi rodzice często napotykają na niedogodności związane z zabieraniem dzieci do kawiarni czy restauracji. Lokale bywają niedostosowane do potrzeb małych dzieci, nie są wyposażone w specjalne krzesełka czy przewijaki, nie mówiąc już o wytyczonej strefie dla najmłodszych, gdzie dzieci mogłyby bezpiecznie spędzić czas na zabawie, dając chwilę oddechu swoim rodzicom. Na szczęście w Krakowie coraz więcej kawiarni i restauracji odpowiada na potrzeby młodych mam i ojców, którzy nie chcą rezygnować z wychodzenia z domu.

Mamy Cafe

Mamy Cafe to położona w sercu Krakowa, przy ul. Karmelickiej 52, kawiarnia przyjazna dzieciom i ich rodzicom. Lokal wyposażony jest we wszystko, czego potrzeba najmłodszym gościom – bezpieczną bawialnię pełną zabawek dla dzieci w każdym wieku, małe stoliki i krzesełka. Menu jest dostosowane do potrzeb kobiet w ciąży, mam karmiących i maluchów – znajdziemy w nim pyszne koktaile, unikalną świeżo wypalaną kawę, gorącą czekoladę, bezglutenowe i beznabiałowe desery. Co więcej, regularnie odbywają się tu warsztaty dla dzieci i dorosłych, oraz spotkania tematyczne. Mamy Cafe to przestrzeń rozwoju i relaksu dla najmłodszych i dla rodziców – warto tu regularnie zaglądać z pociechami.

Miód Malina

Jeśli szukasz miejsca na elegancki obiad w gronie całej rodziny, Miód Malina to restauracja, która nie zawiedzie dorosłych i najmłodszych gości. Specjalnie przystosowane dla najmłodszych menu zawiera delikatnie przyprawione przysmaki, które zaspokoją apetyt Twojej pociechy. Lokal wyposażony jest w wysokie krzesełka dla dzieci i przewijak, a także przestrzeń do zabawy dla niecierpliwych pociech.

Karma

Amatorów i amatorek pysznej, unikatowej kawy z pewnością zainteresuje oferta kawiarni Karma, która samodzielnie wypala i mieli ziarna wysokiej jakości kawy o ciekawym aromacie. W karcie, oprócz parzonej na wiele tradycyjnych sposobów kawy, znajdują się zróżnicowane dania wegetariańskie i domowe desery. W lokalu znajduje się kącik do zabawy dla dzieci, a codziennie nowe menu uwzględnia potrzeby zarówno rodziców, jak i maluchów.

Krakowska Manufaktura Czekolady

Ten lokal polubią wszystkie, duże i małe łasuchy! Krakowska Manufaktura Czekolady to miejsce, gdzie rodzice z dziećmi mogą nie tylko w przyjemnej atmosferze degustować słodkie smakołyki, ale też wziąć udział w warsztatach czekoladowych, w trakcie których nauczą się samodzielnie wytwarzać pyszne i apetyczne praliny.

Ristorante Pizzeria & Pasta via Focha 42

Nawet zwolennicy zdrowego odżywiania mogą raz na jakiś czas wybrać się z rodziną na dobrą, włoską pizzę – zwłaszcza, gdy mowa o najwyższej jakości włoskiej pizzy przygotowanej na miejscu wyłącznie ze świeżych składników. Ristorante Pizzeria&Pasta przy ul. Focha 42 jest doskonale przystosowana do potrzeb najmłodszych gości, którzy oprócz wybornych, atrakcyjnych dań mogą tu liczyć na mnóstwo rozrywki na zewnętrznym placu zabaw lub wewnętrznej przestrzeni dla dzieci. W weekendy lokal organizuje Rodzinne Poranki, podczas których rodzice mogą się zrelaksować przy pysznej porannej kawie, podczas gdy dzieci biorą udział w warsztatach tematycznych prowadzonych przez sympatyczne animatorki.

Klubokawiarnia Likekonik

LikeKonik to przestrzeń otwarta na potrzeby dzieci i ich rodziców, pełna kreatywności, stymulująca rozwój i zachęcająca do zabawy. W tej klubokawiarni regularnie organizowane są warsztaty tematyczne dla dzieci i rodzin, skupiające się wokół kultury Małopolski, zachęcające do kreatywności i ciekawości. Można tu też napić się pysznej kawy, belgijskiej gorącej czekolady lub jednej z wielu aromatycznych herbat. A przede wszystkim - można zostawić troski za drzwiami kawiarni i odpocząć w przyjaznym rodzinie miejscu.

Lunch?

Grande Grill

Grande Grill

Grande Grill to popularny dom stekowy w Krakowie, którego początki…
Zobacz więcej

Artykuły

Zobacz więcej