Kraków

Antyki i galerie sztuki w Krakowie

Dla poszukiwaczy wyjątkowych antyków, unikatowych białych kruków i dzieł sztuki Kraków to miejsce idealne. Liczne antykwariaty meblowe, galerie sztuki i antykwariaty książkowe czynią stolicę Małopolski doskonałą lokalizacją, gdzie znaleźć można najlepsze okazy.

Antykwariaty z książkami w Krakowie

Jeśli jesteś prawdziwym bibliofilem, koniecznie odwiedź Antykwariat Skrypt (ul. Jabłonowskich 9). Ten krakowski antykwariat działa już od 1992 roku i posiada w sprzedaży ponad 19 tysięcy książek z zakresu literatury pięknej oraz nauk humanistycznych, technicznych, przyrodniczych i ścisłych. Z zasobów antykwariatu można korzystać także za pośrednictwem sklepu internetowego.

Innym miejscem, które z pewnością zainteresuje każdego bibliofila, jest Antykwariat Abecadło przy ul. Pijarskiej 2. Imponujące zbiory tego antykwariatu obejmują 20 tysięcy książek, map, dokumentów i starych pocztówek. W ramach dodatkowej działalności Abecadła, w drugim punkcie przy ul. Dietla 111 organizowane są spotkania autorskie, wystawy fotograficzne i inne interesujące wydarzenia czytelnicze i kulturalne.

Antykwariat naukowy Verbum to punkt, który zainteresuje wszystkich poszukiwaczy starych pozycji naukowych i nie tylko. W sprzedaży dostępne są książki z XIX i XX wieku, starodruki, czasopisma, pocztówki, grafiki, nuty, a nawet płyty gramofonowe. Antykwariat znajduje się przy ulicy Dominikańskiej 1, a z pełną ofertą można się zapoznać również na jego stronie internetowej.

Prawdziwe białe kruki można odnaleźć w Antykwariacie Wójtowicz przy ul. Szpitalnej 19. Oprócz szerokiej oferty książek XIX i XX-wiecznych, starodruków, map i czasopism, Antykwariat organizuje co jakiś czas aukcje antykwaryczne. Najstarsze okazy w zbiorach Antykwariatu Wójtowicz sięgają XVI wieku.

Antykwariaty meblowe

Wśród sklepów mających w swoim asortymencie meble o statusie antyków trzeba wyróżnić Antykwariat Antyki Widurscy przy ul. Zwierzynieckiej 14. Antykwariat oferuje wyjątkowe meble z XIX i XX wieku, okazy z zakresu wyposażenia wnętrz (lampy, zegary, kasetki, sztućce, świeczniki) a także piękną starą biżuterię i obrazy.

Inny wart uwagi sklep z antykami znajduje się przy al. Płk. Beliny-Prażmowskiego 44 A - Antyki Decco. W asortymencie znajdują się piękne stare rzeźby, laski, patery, lampy i inne okazy sztuki użytkowej. Każdy koneser odnajdzie tu coś dla siebie. Z ofertą antykwariatu można się również zapoznać w serwisie Allegro.

Galerie sztuki w Krakowie

Na urokliwe, niewielkie galerie sztuki można się natknąć niemal na każdej uliczce w okolicy Rynku Głównego w Krakowie. To właśnie w Rynku (Rynek Główny 11) znajduje się salon sztuki Connaisseur, renomowana galeria o ponad 20-letniej historii. Można tam podziwiać i nabyć dzieła malarstwa polskiego z XIX i XX wieku, zaś szczególną uwagę zwracają obrazy młodopolskich klasyków i reprezentantów krakowskiej szkoły pejzażowej.

Nieopodal, 400 metrów od krakowskiego Rynku, znajduje się Galeria Sztuki ATTIS (ul. Starowiślna 14). W zbiorach galerii znajdują się dzieła klasyków malarstwa takich jak Roman Zakrzewski czy Edward Dwurnik, a także obrazy młodych artystów - m. in. Zuzanny Kulawiak czy Kamili Gruszeckiej. Wyjątkowe miejsce w galerii zajmują dzieła sztuki dawnej, pochodzącej z XIX wieku.

Miłośnicy sztuki współczesnej z radością mogą zapoznać się ze zbiorami Fresz Gallery - młodej, dynamicznej galerii sztuki najnowszej, wspierającej rozwój młodych artystów poprzez promocję w nowych mediach i umożliwianie dostępu do dzieł sztuki jak najszerszej publiczności. Swoje obrazy wystawiają tu tacy artyści, jak Olga Pawłowska, Maciej Pisiałek czy Martyna Borowiecka.

Lunch?

Grande Grill

Grande Grill

Grande Grill to popularny dom stekowy w Krakowie, którego początki…
Zobacz więcej

Artykuły

Zobacz więcej