Warszawa

Muzeum Fryderyka Chopina

Atmosfera
Obsługa
Lokalizacja
Jakość
Ocena całkowita

Mieszczące się w warszawskim Pałacu Ostrogskich muzeum jest jednym z najciekawszych obiektów tego typu w kraju. Oprócz bogatej ekspozycji składającej się z licznych listów i notatek, zapisków nutowych, grafik i obrazów przedstawiających Fryderyka Chopina, można podziwiać tu szereg prywatnych przedmiotów i pamiątek należących do kompozytora.

Znajdziemy tu ostatni fortepian mistrza, jego osobisty notes, zeszyt z liceum, a nawet pukiel włosów George Sand. Ekspozycja stała to imponujący efekt zwycięskiego projektu konkursowego, wykorzystującego koncepcję muzeum otwartego. Zwiedzający sami wybierają ścieżki tematyczne, mogą spacerować po  czterech poziomach obiektu, oglądając i słuchając inspirujących materiałów muzealnych. Ta interaktywna, multimedialna i nowoczesna koncepcja pozwala na doświadczenie życia i pamięci Fryderyka Chopina w fascynujący, niespotykany dotąd sposób.
 
Dodatkowym atutem jest możliwość zwiedzenie wystaw z animatorami, którzy dostosują program zwiedzania do naszego wieku, preferencji, czy kompetencji. Ofertę muzeum wzbogacono o spotkania, koncerty, wydarzenia artystyczne i szeroką propozycję edukacyjną skierowaną do wszystkich grup wiekowych. 
 
Muzeum posiada jeszcze dwa oddziały – warszawski Salonik Chopinów w Pałacu Krasińskich oraz zamiejscowy dom rodzinny kompozytora w Żelazowej Woli.
Rozwiń

Szczegóły miejsca

http://chopin.museum/pl ;http:// http://pl.chopin.nifc.pl/institute
Adres:
ul. Okólnik 1
Telefon:
+48 22 44 16 251, 252
Godziny otwarcia:
wtorek - niedziela 11.00-20.00
Ceny:
0-20 zł

Dodaj swoją opinię

Pola wymagane
Atmosfera
Obsługa
Lokalizacja
Jakość

Oceny i opinie