Warszawa

Żurawina

Jedzenie
Atmosfera
Obsługa
Lokalizacja
Jakość
Ocena całkowita

Żurawina to restauracja, która mieści się przy ulicy Żurawiej 32, czyli w samym centrum miasta. To miejsce, które charakteryzuje się ogromnym szykiem i elegancją, smaczną kuchnią oraz doskonałą lokalizacją. Na każdym kroku czuć tutaj pasję i zamiłowanie do sztuki kulinarnej.

Żurawina to bardzo nowoczesne miejsce, w którym serwowane są tylko najświeższe i najbardziej aromatyczne dania. Lokal posiada bardzo duże, jasne wnętrza, które niegdyś stanowiły domenę lokali zachodnich. To, co wyróżnia restaurację na tle konkurencji, to przede wszystkim cała gama oryginalnych koktajli. Warto wspomnieć również o tym, że Żurawina wspomaga młodych artystów i co pół roku wystawia w swoich wnętrzach prace nowych malarzy.

Za danie główne w restauracji zapłacić należy od 40 do 70 zł. Szczególnie polecana jest polędwica wołowa z gratin z selera i ziemniaków na warzywach grillowanych, a także stek z polskiej kaczki z ziemniaczanym puree, dynią i żurawiną. W menu znajduje się wiele ciekawych przystawek. Jako przykład można podać sałatkę z jadalnymi kwiatami, wędzoną kaczką, pomarańczą i serem pecorino lub pomidorowy krem z ryb z mulami, kawałkami łososia i grzanką z tapenade.

Na deser szczególnie polecany jest wiosenny mus z białej czekolady z truskawkową, galaretką i kwiatami. Warto także zwrócić uwagę na menu lunchowe, gdyż każdego dnia zmienia swoje oblicze... Poniedziałki zależą od nastroju szefa kuchni, wtorki to festiwal steków, środy to dania pochodzące z różnych stron świata, czwartki są pod hasłem śródziemnomorskiej uczty, natomiast piątki stoją pod znakiem ryby.

I jak tu nie ulec urokowi Żurawiny? Lokal świetny pod każdym względem. Jedno z najmodniejszych miejsc w stolicy.

Rozwiń

Szczegóły miejsca

http://zurawina.eu
Adres:
ul. Żurawia 32/34
Telefon:
+ 48 22 521 06 66
Strona www:
Godziny otwarcia:
poniedziałek -sobota 12:00 - 24:00
niedziela 12:00 -18:00
Ceny:
40-70 zł

Dodaj swoją opinię

Pola wymagane
Jedzenie
Atmosfera
Obsługa
Lokalizacja
Jakość

Oceny i opinie