Kraków

Muzeum Sztuki Współczesnej w Krakowie MOCAK

Atmosfera
Obsługa
Lokalizacja
Jakość
Ocena całkowita

Muzeum MOCAK to jedna z najnowszych atrakcji turystycznych Krakowa.

Muzeum powstało w 2011 roku. Prezentuje międzynarodową sztukę najnowszą, a także obejmuje swoją działalnością edukację, projekty badawcze i wydawnicze. Przedstawia sztukę ostatnich 20 lat. Umożliwia zwiedzającym aktywne spotkanie ze sztuką współczesną, jej twórcami i kolekcjonerami. Swoje projekty kieruje do różnych grup odbiorców, z myślą o zmniejszania uprzedzeń wobec sztuki współczesnej i przybliżenia jej odbiorcy.

To nowoczesne muzeum posiada w stałej kolekcji prace artystów z całego świata, m.in. Edwarda Dwurnika, Krzysztofa Wodiczko,Kristofa Kintery czy Marii Stangret.

MOCAK posiada wystawy stałe, jak np. "Design Symboliczny", czy powstała ze współpracy z Narodowym Starym Teatrem im. Heleny Modrzejewskiej w Krakowie interaktywna instalacja Krystiana Lupy Live Factory 2.Warhol by Lupa. Odwiedzający mogą dotknąć ścian i mebli, zasiąść na kopii kanapy Warhola i obejrzeć zapisy z powstawania spektaklu.

Muzeum eksponuje również wystawy czasowe. W sali audiowizualnej w każdy czwartek w ramach projektu "Czwartki z Kolekcją" można zobaczyć wybrane prace wideo z kolekcji MOCAK-u. Wstęp na te wydarzenia jest bezpłatny.

W kompleksie muzeum działa też Biblioteka, gdzie można uzupełnić wiedzę na temat wystaw, wydarzeń i spotkań organizowanych przez MOCAK a w Czytelni dostępne są współczesne czasopisma o sztuce. Działa też kawiarnia MOCAKCafé.

Autorem prezentowanych zdjęć jest Rafał Sosin.

Rozwiń

Szczegóły miejsca

https://viacitymap.pl/Miasta/Krakow/Zwiedzanie/Muzeum-Sztuki-Wspolczesnej-W-Krakowie-MOCAK
Adres:
30-702 Kraków,
ul.Lipowa 4
Telefon:
+48 12 263 40 00
Godziny otwarcia:
wtorek - niedziela 11:00 - 19:00
poniedziałek - nieczynne

Dodaj swoją opinię

Pola wymagane
Atmosfera
Obsługa
Lokalizacja
Jakość

Oceny i opinie