Kraków

Krakowskie Błonia

Atmosfera
Obsługa
Lokalizacja
Jakość
Ocena całkowita

Krakowskie Błonia to obszerna, licząca ponad 42ha łąka w centrum miasta, na której często mają miejsce ważne dla Krakowa wydarzenia.

Dużej części Polaków Błonia kojarzą się ze spotkaniami Jana Pawła II z wiernymi w trakcie jego pielgrzymek do Polski. Błonia to również miejsce licznych koncertów i innych imprez masowych. Na co dzień to doskonała lokalizacja do rekreacji i odpoczynku. Zwłaszcza wiosną i latem mieszkańcy Krakowa spędzają tam czas z przyjaciółmi i rodziną, korzystając ze ścieżek rowerowych, przestrzeni do uprawiania sportu, piknikowania i spacerów. Na obszarze Błoń są także zlokalizowane dwa kluby sportowe - Zwierzyniecki Klub Sportowy i Juvenia Kraków. Co ciekawe, Błonia od 2000 r. są wpisane do rejestru zabytków.

Rozwiń

Szczegóły miejsca

https://viacitymap.pl/Miasta/Krakow/Zwiedzanie/Krakowskie-Blonia
Adres:
Błonia Krakowskie

Dodaj swoją opinię

Pola wymagane
Atmosfera
Obsługa
Lokalizacja
Jakość

Oceny i opinie

  • Aww, those old-school parties with furtue students of Physics, Informatics and Alien Life Psychology :)We experimented with hypnosis, dowsing and other crazy psycho-paranormal stuff being just 12 years old, mostly in a school library, behind the shelves or in a special film room opened just for us by our favourite librarian every Wednesday