Kraków

Alebriche

Jedzenie
Atmosfera
Obsługa
Lokalizacja
Jakość
Ocena całkowita

Jedna z niewielu meksykańskich restauracji Krakowa, prowadzona przez Meksykanina z krwi i kości, robi duże wrażenie. Alebriche, hiszp. Alebrije, to nic innego, niż wykonane ręcznie dekoracje z drewna i papieru. To głównie one budują wystrój lokalu, który uderza energią wyrazistych kolorów i... kuchnią na wysokim poziomie.

Restauracja Alebriche zlokalizowana jest przy ulicy Karmelickiej, w pewnym oddaleniu od Starego Miasta. Ponieważ z zewnątrz jest niepozorna, raczej nie trafia się tam przypadkiem – przyciąga jednak sporą rzeszę miłośników meksykańskich smaków. Bogate menu sprawia, że każdy znajdzie tu coś dla siebie – w karcie znajduje się kilka dań wegetariańskich, potrawy o różnym stopniu ostrości, dania z ryb i różnych rodzajów mięs. Zjemy tu takie meksykańskie klasyki, jak guacamole z nachosami, quesadillas, kurczak w sosie mole czy empanadas. Do picia w upalny dzień warto spróbować aqua fresca z sezonowych, świeżych owoców lub koktaile.

Przyjazna, domowa atmosfera, przystępne ceny, obfite porcje i wysoka jakość dań – to wszystko sprawia, że dzięki Alebriche w kuchni meksykańskiej zakochać może się każdy. Klasyczne, meksykańskie smaki serwowane w restauracji zdecydowanie są czymś, po co chce się wracać na Karmelicką. Polecamy!

Rozwiń

Szczegóły miejsca

http://www.restauracjalebriche.com
Adres:
Karmelicka 56
Telefon:
+48 510 550 211
Godziny otwarcia:
10.00 - 22.00
Ceny:
5 - 50 PLN

Dodaj swoją opinię

Pola wymagane
Jedzenie
Atmosfera
Obsługa
Lokalizacja
Jakość

Oceny i opinie