Wrocław

Bar Wegański VEGA

Jedzenie
Atmosfera
Obsługa
Lokalizacja
Jakość
Ocena całkowita

Coraz więcej w ostatnich latach mówi się o smakowych, zdrowotnych i etycznych aspektach wegetarianizmu, jednocześnie przypisując chwilowej modzie rosnącą popularność kuchni roślinnej. Tymczasem w samym sercu wrocławskiego rynku znajduje się bar, który już od 1987 roku serwuje wyłącznie dania bezmięsne, udowadniając jednocześnie, że kuchnia wegetariańska i wegańska w niczym nie ustępuje tradycyjnym daniom.

Obecnie VEGA to restauracja stuprocentowo wegańska. Położona na samym środku wrocławskiego rynku, obejmuje dwa obszerne, stylowo wyposażone piętra. Górna część ma charakter bardziej restauracyjny, natomiast parter, którego centrum stanowi długi, drewniany, dzielony stół, sprawdza się jako bar, gdzie zjemy np. szybki lunch. W bogatym menu znajdziemy zarówno opcje typowo fastfoodowe (burgery, hot dogi, tortille czy pizza), jak i pełne dania kuchni międzynarodowej, śniadania i desery. Wśród tych ostatnich nie brakuje opcji bez cukru i ciast bezglutenowych.

Pomimo barowego charakteru lokalu, wystrój jest nowoczesny i klimatyczny – ceglane ściany, stoły z ciemnego drewna i nietypowe, loftowe lampy sprawiają, że wizyta w Vedze to sama przyjemność.

Rozwiń

Szczegóły miejsca

http://barvega.wroclaw.pl
Adres:
Rynek 27
Telefon:
+48 71 344 39 34
Godziny otwarcia:
poniedziałek - piątek: 08:00 - 19:00
sobota: 09:00 - 21:00
niedziela: 09:00 - 19:00

Dodaj swoją opinię

Pola wymagane
Jedzenie
Atmosfera
Obsługa
Lokalizacja
Jakość

Oceny i opinie